Ռուսաստանը ներկայացնող հայ թենիսիստուհի Մարգարիտա Գասպարյանն իր կարիերայում առաջին անգամ հաղթել է կանանց թենիսի ասոցիացիայի (WTA) մրցաշարում:
20-ամյա թենիսիստուհին Բաքվում կայացած մրցաշարում կրկնակի հաղթանակ է տոնել: Թեեւ նա մրցաշարի ֆավորիտ չի համարվել, բայց հենց սկզբից էլ կարողացել է հաղթել ավելի ուժեղ մրցակիցներին:
Եզրափակչում նա ուժեղ է եղել ռումինացի Պատրիցիա-Մարիա Տիգից: Այդ հաղթանակի համար նա կստանա 43 հազար դոլար մրցանակ ու 280 վարկանշային միավոր: Ինչի շնորհիվ էլ առանց որակավորման փուլը հաղթահարելու ելույթ կունենա Մեծ Սաղավարտի մրցաշարերում:
Բաքվում Գասպարյանը Ալեքսանդրա Պանովայի հետ հաղթանակ է տոնել նաեւ զուգախաղում:
«Անմոռանալի շաբաթ էր: Ինձ ամեն ինչ դուր եկավ: Շնորհակալ եմ բոլորից, ովքեր երկրպագել են ինձ»,- խոստովանել է մարզուհին:

Выступающая за Россию армянская теннисистка Маргарита Гаспарян впервые за свою карьеру одержала победу в турнире Женской теннисной ассоциации (WTA).
20-летняя спортсменка одержала двойную победу на соревнованиях в Баку. Не являясь фавориткой турнира, она сумела с самого начала победить более сильных соперниц.
В финале она оказалась сильнее румынки Патриции-Марию Тиг. Победа в Баку принесла Маргарите Гаспарян 43 тыс. долларов и 280 рейтинговых очков, благодаря которым она автоматически получает право участвовать в турнире Большого шлема.
В Баку Гаспарян вместе с Александрой Пановой одержала победу также в парном разряде.
«Мне все очень понравилось. Хочу поблагодарить всех, кто переживал за меня и поддерживал. Я навсегда запомню прошедшую неделю», - сказала Гаспарян.