Ռուսաստանը ներկայացնող հայ թենիսիստուհի Մարգարիտա Գասպարյանն իր կարիերայում առաջին անգամ հաղթել է կանանց թենիսի ասոցիացիայի (WTA) մրցաշարում:
20-ամյա թենիսիստուհին Բաքվում կայացած մրցաշարում կրկնակի հաղթանակ է տոնել: Թեեւ նա մրցաշարի ֆավորիտ չի համարվել, բայց հենց սկզբից էլ կարողացել է հաղթել ավելի ուժեղ մրցակիցներին:
Եզրափակչում նա ուժեղ է եղել ռումինացի Պատրիցիա-Մարիա Տիգից: Այդ հաղթանակի համար նա կստանա 43 հազար դոլար մրցանակ ու 280 վարկանշային միավոր: Ինչի շնորհիվ էլ առանց որակավորման փուլը հաղթահարելու ելույթ կունենա Մեծ Սաղավարտի մրցաշարերում:
Բաքվում Գասպարյանը Ալեքսանդրա Պանովայի հետ հաղթանակ է տոնել նաեւ զուգախաղում:
«Անմոռանալի շաբաթ էր: Ինձ ամեն ինչ դուր եկավ: Շնորհակալ եմ բոլորից, ովքեր երկրպագել են ինձ»,- խոստովանել է մարզուհին:

Armenian tennis player representing Russia Margarita Gasparyan has won the first WTA (Women's Tennis Association) title of her career.
The 20-year-old tennis player has gained a double victory at the Baku Cup. Although she was not a favorite, she managed to win stronger opponents from the very start.
She won Patricia Maria Tig in the final. This victory will gain her USD 43 thousand and 280 qualifying points. Owing to this, she will be able to play at Grand Slam without any need to overcome the qualifying round.
Margarita Gasparyan also won Alexandra Panova in Baku.
“It was an unforgettable week. I liked everything. I am thankful to everyone who rooted for me,” she said.