Բաքվում հանդես կգան երեք հայ սամբիստներ
Ինչպես տեղեկացրել է Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանն, այնտեղ ելույթ կունենան Տիգրան Կիրակոսյանը (57 կգ), Աշոտ Դանիելյանն (90 կգ) ու Սոսե Բալասանյանը (52 կգ):
Հայաստանի հավաքականը Եվրոպական առաջին խաղերին մասնակցելու է 25 մարզիկով: Թաեքվոնդո մարզաձեւում հանդես է գալու Արման Երեմյանը, հրաձգությունում՝ Հրաչիկ Բաբայանն ու Նորայր Առաքելյանը, ձյուդոյում՝ Հովհաննես Դավթյանը, Դավիթ Նիկողոսյանն ու Ժաննա Ստանկեւիչը:
Բռնցքամարտում հայտավորված են Արտյոմ Ալեքսանյանը, Նարեկ Աբգարյանը, Արամ Ավագյանը, Սամվել Բարսեղյանը, Հովհաննես Բոչկովը եւ Նիկոլ Հարությունովը: Ազատ ոճի ըմբշամարտի մրցաշարում ելույթ կունենան Գարիկ Բարսեղյանը, Դավիթ Սաֆարյանը, Մուսա
Մուրթազալիեւը, Լեւոն Բերիանիձեն, Գրիգոր Գրիգորյանն ու Վոլոդյա Ֆրանգուլյանը:
Իսկ ահա հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտում կպայքարեն Ռոման Ամոյանը, Կարապետ Չալյանը, Մաքսիմ Մանուկյանը եւ Միհրան Հարությունյանը:

Сборную Армении по самбо на Европейских играх в Баку будут представлять трое самбистов.
Как сообщил генеральный секретарь Национального олимпийского комитета Армении Грачья Ростомян, в Баку выступят Тигран Киракосян (57 кг), Ашот Даниелян (90 кг) и Сосе Баласанян (52 кг).
Сборная Армении отправится в Баку в составе 25 спортсменов. В соревнованиях по тхэквондо будет участвовать Армен Еремян, по стрельбе – Грачик Бабаян и Норайр Аракелян, по дзюдо – Ованнес Давтян, Давид Никогосян и Жанна Станкевич.
За медали по боксу будут бороться Артем Алексанян, Нарек Абгарян, Арам Авакян, Самвел Барсегян, Ованнес Бочков и Никол Арутюнян. Из борцов вольного стиля в Баку отправятся Гарик Барсегян, Давид Сафарян, Муса Муртазалиев, Левон Берианидзе, Григор Григорян и Володя Франгулян.
В соревнованиях по греко-римской борьбе примут участие Роман Амоян, Карапет Чалян, Максим Манукян и Миран Арутюнян.