Բաքվում հանդես կգան երեք հայ սամբիստներ
Ինչպես տեղեկացրել է Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանն, այնտեղ ելույթ կունենան Տիգրան Կիրակոսյանը (57 կգ), Աշոտ Դանիելյանն (90 կգ) ու Սոսե Բալասանյանը (52 կգ):
Հայաստանի հավաքականը Եվրոպական առաջին խաղերին մասնակցելու է 25 մարզիկով: Թաեքվոնդո մարզաձեւում հանդես է գալու Արման Երեմյանը, հրաձգությունում՝ Հրաչիկ Բաբայանն ու Նորայր Առաքելյանը, ձյուդոյում՝ Հովհաննես Դավթյանը, Դավիթ Նիկողոսյանն ու Ժաննա Ստանկեւիչը:
Բռնցքամարտում հայտավորված են Արտյոմ Ալեքսանյանը, Նարեկ Աբգարյանը, Արամ Ավագյանը, Սամվել Բարսեղյանը, Հովհաննես Բոչկովը եւ Նիկոլ Հարությունովը: Ազատ ոճի ըմբշամարտի մրցաշարում ելույթ կունենան Գարիկ Բարսեղյանը, Դավիթ Սաֆարյանը, Մուսա
Մուրթազալիեւը, Լեւոն Բերիանիձեն, Գրիգոր Գրիգորյանն ու Վոլոդյա Ֆրանգուլյանը:
Իսկ ահա հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտում կպայքարեն Ռոման Ամոյանը, Կարապետ Չալյանը, Մաքսիմ Մանուկյանը եւ Միհրան Հարությունյանը:

3 Armenian sambo fighters to take part in Baku 2015
The sambo team of Armenia will be represented by three fighters in European Games due in Baku in June.
According to Secretary General of the Armenian National Olympic Committee Hrachya Rostomyan, the following athletes were included in the sambo team – Tigran Kirakosyan (57 kg), Ashot Danielyan (90 kg) and Sose Balasanyan (52 kg).
The Armenia team will be represented by 25 athletes in the first European Games. Arman Yeremyan will compete in taekwondo, Hrachik Babayan and Norayr Arakelyan in shooting and Hovhannes Davtyan, Davit Nikoghosyan and Zhanna Stankevich – in judo.
Artyom Aleksanyan, Narek Abgaryan, Aram Avagyan, Samvel Barseghyan, Hovhannes Bochkov  and Nikol Harutyunov will compete in boxing, while Garik Barseghyan, Davit Safaryan, Musa Murtazaliev, Levan Beranidze, Grigor Grigoryan and Volodya Frangulyan – in freestyle wrestling.
Roman Amoyan, Karapet Chalyan, Maksim Manukyan and Mihran Harutyunyan will fight in Greco-Roman wrestling.