Այսօր Շուշիում կվառվի Համահայկական խաղերի ջահը
Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Համահայկական 6-րդ ամառային խաղերի կազմակերպիչներին:
Համահայկական խաղերի  ջահը վառվելու է մայիսի 8-ին Շուշիում եւ Արցախի ու Հայաստանի քաղաքներով ուղեւորվելու Երեւան:  Առաջին անգամ Համահայկական խաղերի ֆուտբոլի եւ վոլեյբոլի մրցումները կայանալու են Արցախում:
«Համահայկական 6-րդ ամառային խաղերը աննախադեպ կլինեն ոչ միայն մասնակիցների քանակով, այլ նաեւ քաղաքների աշխարհագրությամբ: Այս խաղերը կանցկացվեն Երեւանում, Ստեփանակերտում, Գյումրիում, Վանաձորում, Աբովյանում ու Արտաշատում», - հանդիպման ժամանակ տեղեկացրել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանը:
Համահայկական խաղերը տեղի են ունենալու օգոստոսի 2-ից 13-ը, իսկ մասնակիցները պայքարելու են 10 մարզաձեւում՝ ֆուտբոլ, ֆուտզալ, բասկետբոլ, վոլեյբոլ, աթլետիկա, թենիս, սեղանի թենիս, շախմատ, բադմիթոն, լող, լողափնյա վոլեյբոլ, սպորտային պարեր, գոլֆ, հանդբոլ, բազկամարտ, հեծանվասպորտ եւ հրաձգություն:

Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с группой членов Всемирного комитета Всеармянских игр.
Факел Всеармянских игр зажжется 8 мая в Шуши, откуда отправится в Ереван через города Арцаха и Армении. Впервые футбольные и волейбольные матчи в рамках Всеармянских игр будут проходить в Арцахе.
«Шестые летние Всеармянские игры будут беспрецедентными не только с точки зрения участников, но и с точки зрения географии. Игры будут проходить в Ереване, Степанакерте, Гюмри, Ванадзоре, Абовяне и Арташате», - на встрече сообщил глава Всемирного комитета всеармянских игр Ишхан Закарян.
Всеармянские игры пройдут с 2 по 13 августа. Соревнования будут проходить в 10 видах спорта: футбол, футзал, баскетбол, волейбол, атлетика, теннис, настольный теннис, шахматы, бадминтон, плавание, пляжный волейбол, спортивные танцы, гольф, гандбол, армрестлинг, велоспорт и стрельба.