Վարդան Մինասյանով հետաքրքրված է Կենտրոնական Ասիայի երկրներից մեկի հավաքականը
Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Արարատ-Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբի նախկին գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանի ծառայություններով հետաքրքրված է Կենտրոնական Ասիայի երկրներից մեկի հավաքականը: Այս մասին Մեդիամաքս Սպորտ-ը տեղեկացել է իրազեկ աղբյուրից:
Մեդիամաքս-ի թղթակցի հետ զրույցում մարզիչը հաստատել է այդ տեղեկությունը՝ հրաժարվելով նշել այն երկիրը, որտեղից հրավեր է ստացել: «Ուզբեկստանի ընտրանու Աշխարհի գավաթի եզրափակիչ փուլ դուրս գալը մոտիվացրել է նաև տարածաշրջանի մյուս երկրների ընտրանիներին, հետևաբար՝ այս առաջարկությունը ինձ համար անակնկալ չէր: Ընդհանուր առմամբ, «Արարատ-Արմենիա»-ից հեռանալուց հետո բազմաթիվ առաջարկներ եմ ստանում, բայց ոչ մեկը դեռևս չեմ ընդունել: Կան բազմաթիվ բաղադրիչներ, որոնցից կախված կլինի իմ համաձայնությունը: Եվ դրանցից ամենակարևորը՝ ինչ նպատակներ է հետապնդում տվյալ թիմը: Պատրաստ եմ ղեկավարել միայն այնպիսի թիմ, որն իր առջեւ հավակնոտ նպատակներ է դնում»,- նշել է Մինասյանը:
Միևնույն ժամանակ, նա հերքել է այն լուրերը, թե մտադիր է վերադառնալ «Փյունիկ», որի հետ բազմաթիվ տիտղոսներ է նվաճել: «Այս պահին հետաքրքրված չեմ Հայաստանում մարզչական աշխատանքով և նման առաջարկություններ չեմ դիտարկում»,- նշել է Վարդան Մինասյանը:
Հիշեցնենք, որ Մինասյանի ղեկավարությամբ «Արարատ-Արմենիա» ակումբը երկու անգամ դարձել է Հայաստանի չեմպիոն, երկու անգամ՝ Սուպերգավաթակիր և մեկ անգամ՝ գավաթակիր, իսկ անցած մրցաշրջանում նվաճել է առաջնության արծաթե մեդալները: Նրա ղեկավարած Հայաստանի ազգային հավաքականը բարձրացել է ՖԻՖԱ-ի վարկանիշային 32-րդ ռեկորդային տեղը: Վարդան Մինասյանը աշխատել է նաև արտերկրում, մասնավորապես՝ Ղազախստանում։

Armenian coach Vardan Minasyan is of interest to one of the Central Asian national teams
The services of former Armenia National Team and FC "Ararat-Armenia" club head coach Vardan Minasyan are of interest to one of the Central Asian national teams. Mediamax Sport learned this from informed sources.
The coach himself confirmed this information in a conversation with a Mediamax correspondent, but refused to name the country from which he received the invitation. "Uzbekistan's national team reaching the final stage of the World Cup motivated other teams in the region as well, so I'm not surprised by this offer. Overall, after leaving “Ararat-Armenia” I receive many offers, but haven't accepted any yet. There are many details that my agreement depends on. And the most important among them is what goals this team pursues. I'm ready to lead only a team that sets ambitious goals for itself,"- Minasyan noted.
At the same time, he denied reports that he intends to return to "Pyunik," with which he won numerous titles. "At the moment I'm not interested in coaching work in Armenia and don't consider such offers," Vardan Minasyan noted.
Under Minasyan's leadership, "Ararat-Armenia" club became the country's champion twice, won the Super Cup twice and the Armenia Cup once, and last season became the championship silver medalist. And Armenia's national team under his leadership rose to a record 32nd place in the FIFA rankings. Vardan Minasyan also worked as a coach abroad, particularly in Kazakhstan.