Վարդան Մինասյանով հետաքրքրված է Կենտրոնական Ասիայի երկրներից մեկի հավաքականը
Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Արարատ-Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբի նախկին գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանի ծառայություններով հետաքրքրված է Կենտրոնական Ասիայի երկրներից մեկի հավաքականը: Այս մասին Մեդիամաքս Սպորտ-ը տեղեկացել է իրազեկ աղբյուրից:
Մեդիամաքս-ի թղթակցի հետ զրույցում մարզիչը հաստատել է այդ տեղեկությունը՝ հրաժարվելով նշել այն երկիրը, որտեղից հրավեր է ստացել: «Ուզբեկստանի ընտրանու Աշխարհի գավաթի եզրափակիչ փուլ դուրս գալը մոտիվացրել է նաև տարածաշրջանի մյուս երկրների ընտրանիներին, հետևաբար՝ այս առաջարկությունը ինձ համար անակնկալ չէր: Ընդհանուր առմամբ, «Արարատ-Արմենիա»-ից հեռանալուց հետո բազմաթիվ առաջարկներ եմ ստանում, բայց ոչ մեկը դեռևս չեմ ընդունել: Կան բազմաթիվ բաղադրիչներ, որոնցից կախված կլինի իմ համաձայնությունը: Եվ դրանցից ամենակարևորը՝ ինչ նպատակներ է հետապնդում տվյալ թիմը: Պատրաստ եմ ղեկավարել միայն այնպիսի թիմ, որն իր առջեւ հավակնոտ նպատակներ է դնում»,- նշել է Մինասյանը:
Միևնույն ժամանակ, նա հերքել է այն լուրերը, թե մտադիր է վերադառնալ «Փյունիկ», որի հետ բազմաթիվ տիտղոսներ է նվաճել: «Այս պահին հետաքրքրված չեմ Հայաստանում մարզչական աշխատանքով և նման առաջարկություններ չեմ դիտարկում»,- նշել է Վարդան Մինասյանը:
Հիշեցնենք, որ Մինասյանի ղեկավարությամբ «Արարատ-Արմենիա» ակումբը երկու անգամ դարձել է Հայաստանի չեմպիոն, երկու անգամ՝ Սուպերգավաթակիր և մեկ անգամ՝ գավաթակիր, իսկ անցած մրցաշրջանում նվաճել է առաջնության արծաթե մեդալները: Նրա ղեկավարած Հայաստանի ազգային հավաքականը բարձրացել է ՖԻՖԱ-ի վարկանիշային 32-րդ ռեկորդային տեղը: Վարդան Մինասյանը աշխատել է նաև արտերկրում, մասնավորապես՝ Ղազախստանում։

Армянским тренером Варданом Минасяном интересуется одна из сборных Средней Азии
Услугами бывшего главного тренера национальной сборной Армении и клуба «Арарат-Армения» Вардана Минасяна интересуется одна из сборных Средней Азии. Об этом Медиамакс Спорт стало известно из осведомленных источников.
Сам тренер в беседе с корреспондентом Медиамакс подтвердил эти сведения, но отказался назвать страну, из которой получил приглашение. «Выход сборной Узбекистана в финальный этап Кубка мира мотивировал и другие сборные региона, поэтому я не удивлен этим предложением. В целом, после ухода из «Арарат-Армении» я получаю множество предложений, но ни одно пока не принял. Есть множество деталей, от которых зависит мое согласие. И самое важное среди них – какие цели преследует данная команда. Я готов возглавить только ту команду, которая ставит перед собой амбициозные цели»,- ометил Минасян.
В то же время он опроверг сообщения о том, что намерен вернуться в «Пюник», с которым завоевал множество титулов. «На данный момент я не заинтересован в тренерской работе в Армении и не рассматриваю подобного рода предложения»,- отметил Вардан Минасян.
Напомном, что под руководством Минасяна клуб «Арарат-Армения» дважды становился чемпионом страны, дважды – обладателем Суперкубка и один раз – Кубка Армении, а минувшем сезоне стал серебряным призером чемпионата. А сборная Армении под его руководством поднялась до рекордного 32-го места в рейтинге ФИФА. Вардан Минасян работал также тренером зарубежом, в частности, в Казахстане.