Գյուլբուդաղյանց. Հույների նկատմամբ հաղթանակը մեծ դժվարությամբ տրվեց
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականն Աթենքում 2-րդ հաղթանակն է տարել ԵՎՐՈ-2020-ի ընտրական մրցաշարում: Այս անգամ հայ ֆուտբոլիստները 3:2 հաշվով ուժեղ են եղել Հունաստանի թիմից:
Հետխաղյա մամուլի ասուլիսի ժամանակ թիմի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցը խոսել է իր սաների մեծ նվիրվածությունից ու գովել նրանց:
Մեր թիմում Հենրիխ Մխիթարյան ունենք ու կարելի էր սպասել, որ նա բոլորին կառաջնորդի ու նման արդյունք կլինի:
Հաղթանակը մեզ շատ դժվարությամբ տրվեց, տղաներն անչափ մեծ նվիրվածությամբ հանդես եկան, շատ էներգիա ծախսեցին ու կարգապահ ֆուտբոլ խաղացին: Մի քանի անգամ կոնցենտրացիան կորցրին ու մրցակիցը կարողացավ գոլ խփել: Դժվար 3 միավոր վաստակեցինք:
Սպասում էինք, որ մեծ ճնշում կլինի 2-րդ խաղակեսում: Առաջինում հույներին սեփական հարկի տակ 0:2 հաշվով հաղթում էինք ու պարզ էր, որ ամեն ինչ կանեն հաշիվը կրճատելու համար: Մերոնք կազմակերպված ու ուշադիր խաղացին եւ չեզոքացրին մրցակցի պահերը: Փառք ու պատիվ տղաներին, որ 3-րդ գոլը խփեցին:
Ամենակարեւոր բաներից մեկը ցանկությունն ու նվիրվածությունն է, երբ դրանք կան, ամեն ինչ էլ ստացվում է:
Շատ շնորհակալություն երկրպագուներին, որ Երեւանում էլ, այստեղ էլ աջակցեցին հավաքականին, ֆուտբոլիստները զգում են այդ ոգեւորությունը:

Armenian national football team has recorded a second win the Euro 2020 qualifiers by beating Greece 2-3.
Head coach of the Armenian team Armen Gyulbudaghyants pointed out the dedication of his players in the post-match press conference and praised their efforts.
“We have Henrikh Mkhitaryan, and you can expect him to lead the players and get wins.
“The victory was hard-fought, the players showed real dedication. They were disciplined and diligent. A few times they lost focus, which allowed the other team to score, so these 3 points have been difficult to earn.
We expected strong pressure in the second half. In the first one, the Greeks were losing 0-2 at home and they would do anything to score. Our team was well-organized and focused. I’m proud that they scored the third goal.
One of the most important things is desire and dedication. When you have them, you succeed.
We are very grateful to our fans, who supported us both in Yerevan and in Athens. The players can feel their support and encouragement,” said Gyulbudaghyants.