Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 3:0 հաշվով տնային հաղթանակից հետո խաղալու է հույների դեմ: Մրցակիցը զիջել է Իտալիայի ընտրանուն, որի հետ հայերը դեռ հանդիպում չեն անցկացրել:
Աթենքում նախախաղային մամուլի ասուլիսին ներկայացել է Գեւորգ Ղազարյանը, որը հանդես է եկել հունական 2 ակումբներում ու լավ ծանոթ է տեղական ֆուտբոլին:
Շատ ուրախ եմ, որ վերադարձել եմ Աթենք, շատ եմ սիրում այս քաղաքն ու կարոտել էի:
Հունաստանի պարտվելն Իտալիային մեզ համար այդքան էլ կարեւոր չէ, ավելի մեծ ուշադրություն կդարձնենք մեր խաղին, գիտենք, որ ուժեղ թիմ ունեն:
Կարծում եմ դեռ շուտ է ԵՎՐՈ-2020-ի եզրափակիչ փուլ անցնելու մասին խոսել, պետք է մի քանի հանդիպում էլ անցկացնել ու նոր ամեն ինչ պարզ կլինի:
Հունաստանի դեմ սովորական հանդիպում է սպասվում, որը մեզ 3 միավոր կարող է տալ: Ուզում ենք լավ արդյունք գրանցել:
Դեռ նոր ակումբիս հետ կապված հստակություն չկա: Մի քանի առաջարկներ ունեմ, բայց քանի որ ժամանակ կա որոշում չեմ կայացրել:

После «домашней» победы со счетом 3:0 национальная сборная Армении по футболу сегодня сыграет против команды Греции. Соперник уступил сборной Италии, с которой армянская сборная еще не встречалась.
В предматчевой пресс-конференции в Афинах принял участие Геворг Казарян, который выступал в 2-х греческих клубах и хорошо знаком с местным футболом.
Очень рад, что вернулся в Афины. Очень люблю этот город и скучал по нему.
Поражение Греции сборной Италии не так уж и важно для нас, мы больше сконцентрируемся на нашу игру. Мы знаем, что у греков сильная команда.
Думаю, еще рано говорить о выходе в финал ЕВРО-2020, впереди еще несколько встреч. И только после них все станет ясно.
Ожидается обыкновенная встреча против сборной Греции, которая может дать нам 3 очка. Мы хотим показать хороший результат.
О моем новом клубе пока не могу сказать ничего конкретного. Есть несколько предложений, но пока еще есть время, я не принял решения.