Շրջանառության մեջ է դրվել Մխիթարյանին նվիրված նամականիշ
Այսօր շրջանառության մեջ է դրվել նամականիշ, որը նվիրված է «Սպորտ. Հայ անվանի ֆուտբոլիստներ. Հենրիխ Մխիթարյան» թեմային:
Նամականիշի վրա պատկերված է Մխիթարյանը՝ Հայաստանի հավաքականի մարզաշապիկով: Ֆուտբոլիստի դիմանկարը կատարված է համակարգչային գրաֆիկայի եղանակով:
Այն կարժենա 450 դրամ, տպագրվել է Կանադայում՝ 40 հազար տպաքանակով, իսկ դիզայները «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր դիզայներ Վահագն Մկրտչյանն է:
Նամականիշը մարել են Մխիթարյանը, Հայաստանի ֆիլիատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության փոխնախարար Գեղամ Վարդանյանը եւ «ՀայՓոստի» նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:

One new postage stamp dedicated to the theme “Sport. Armenian famous footballers. Henrikh Mkhitaryan” has been put into circulation.
The postage stamp depicts the famous Armenian footballer, the captain of the Armenian national football team Henrikh Mkhitaryan wearing the T-shirt of the Armenian national football team. The portrait of Mkhitaryan is made in digital art manner.
The postage stamp with nominal value of 450 AMD is printed in Canada with a print-run of 40 000 pcs. The author of the stamp’s design is Chief Designer of HayPost Vahagn Mkrtchyan.
The postage stamp was cancelled by Henrikh Mkhitaryan, President of the Union of Philatelists of Armenia Hovik Musayelyan, Deputy Minister of High-Tech Industry of Armenia Gegham Vardanyan and Chairman of the Board of HayPost Juan Pablo Gechidjian.