«Փյունիկի» գլխավոր մարզիչ Անդրեյ Տալալաեւը խոստովանել է, որ Հայաստանում ամենից շատ հավանում է մարդկանց, որոնք բաց են, ինտելիգենտ ու կրթված, իսկ մշակույթն ու կյանքի նկատմամբ վերաբերմունքն իտալացիների պես է:
Նա խոսել է «Փյունիկի» հետ նախորդ տարի Եվրոպայի Լիգայում գրանցած արդյունքի մասին:
«Ակումբի բոլոր աշխատակիցների շնորհիվ էր այդ ամենը՝ մերսողից մինչեւ ավտոբուսի վարորդն ու ակումբի սեփականատեր Արթուր Սողոմոնյանը, որի հետ միանգամից լավ հարաբերություններ հաստատեցինք: Նա հայկական ֆուտբոլի համար շատ բան է անում»,- sport24.ru-ին ասել է մարզիչը:
Տալալաեւն ուրախ է, որ Հայաստանի առաջնությունում իր թիմը 2-րդ տեղում է ընթանում, ֆուտբոլիստներն առաջընթաց են արձանագրում, հոգեբանորեն ճիշտ տրամադրվում ու կարգապահ դառնում:
Տալալաեւը նաեւ անդրադարձել է առաջնությունում լեգիոներների թվի սահմանափակում մտցենելու պահանջներին. «Արհեստական սահմանափակում մտցնելու դեպքում առաջնության մակարդակը կընկնի: Այն բանի շնորհիվ, որ լեգինոերներ են եկել, տեղացի ֆուտբոլիստներն էլ ավելի պահանջկոտ են դարձել, որ հիմնական կազմում ընդգրկվեն ու մրցունակ լինեն: Սահմանափակում մտցնելիս պետք է խելամիտ գործել: Տղաներ, նախ մի զիջեք Ջիբրալթարին, նոր խոսեք սահմանափակման մասին»:

Главный тренер Пюника Андрей Талалаев признался, что больше всего в Армении ему нравятся люди – открытые, интеллигентные, образованные, а культура и их отношение к жизни напоминает итальянцев.
Он рассказал о результате «Пюника» в Лиге Европы в прошлом году.
«В этом заслуга всех, кто работает в «Пюнике». Начиная с массажиста, водителя автобуса, заканчивая владельцем клуба Артуром Согомоняном, с которым у нас сразу сложились доверительные отношения. Он очень много делает для армянского футбола»,- сказал тренер в интервью sport24.ru.
Талалаев рад, что на чемпионате Армении его команда находится на втором месте, футболисты показывают прогресс; они правильно настроены психологически и дисциплинированы.
Талалаев прокомментировал также вопрос введения ограничений на число легионеров: «Если ввести искусственный лимит, то уровень чемпионата упадет. Все отмечают, что прогресс по сравнению с прошлым годом колоссальный. И это благодаря тому, что приехало много качественных легионеров, и армянские футболисты вынуждены увеличить требовательность к себе, чтобы попадать в состав и быть конкурентоспособными. Лимит нужен, но это должно быть продуманное решение. Ребята, давайте сначала не проигрывать Гибралтару, а потом разговаривать».