ՈւԵՖԱ-ն ներկայացրել է Չեմպիոնների Լիգայի նոր բրենդը
ՈւԵՖԱ-ն ներկայացրել է Չեմպիոնների Լիգայի նոր բրենդը, որի կենտրոնում միավորված աստղեր են, այն վերցվել է մրցաշարի «աստղային գնդակից»:
«Նոր կոնցեպցիան ամրապնդում է բրենդի հիմնական արժեքները, որոնցով աչքի է ընկնում մրցաշարն ու միաժամանակ ընդգծում ֆուտբոլում նրա առաջատար դերը: Չեմպիոնների Լիգան աճել է ու դարձել զվարճանքի բաղկացուցիչ մասերից մեկը, այն այլեւս միայն սպորտային մրցաշար չէ»,- նշված է ՈւԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքում:
ՉԼ-ի հիմնական կապույտ գույնը համալրվել է այլ երանգներով՝ մանուշակագույնով ու կապտականաչով:
ՈւԵՖԱ-ի մարքեթինգի տնօրեն Գի-Լորան Էփսթեյնն ասել է, որ ՉԼ-ն աշխարհում ամենաճանաչելի, սպորտային ու ժամանցային բրենդն է. «Նրա թարմացումը առավելագույնի կհասցնի երկրպագուների ու գործընկերների հետ հաղորդակցությունը նոր տեխնոլոգիաների ու հարթակների շնորհիվ»:

УЕФА представил новый бренд Лиги Чемпионов
УЕФА представил новый бренд Лиги чемпионов, центральное место в котором занимают соединенные звезды, взятые со «звездного мяча».
«Новая концепция укрепляет базовые ценности бренда, которыми славится турнир, и одновременно подчеркивает ведущую роль турнира в футболе. Лига чемпионов УЕФА выросла и стала частью глобальной индустрии развлечений, перестав быть исключительно спортивным турниром», - говорится на официальном сайте УЕФА.
Основной цвет ЛЧ обогатился новыми оттенками: фиолетовым и сине-зеленым.
Маркетинговый директор УЕФА Ги-Лоран Эпстейн отметил, что Лига чемпионов – узнаваемый в мире футбольный, спортивный и развлекательный бренд. «Его обновление максимизирует возможности соприкосновения с болельщиками и партнерами с помощью новых технологий и платформ».