Ունայ Էմերին գլխավորեց Լոնդոնի «Արսենալը»
Լոնդոնի «Արսենալը» պաշտոնապես հայտարարել է, որ թիմի նոր գլխավոր մարզչի պաշտոնը ստանձնել է Ունայ Էմերին:
«Արսենալի» գործադիր տնօրեն Իվան Գազիդիսն ասել է, որ Էմերին բարձրակարգ մարզիչ է եւ նրա ղեկավարությամբ շատ ֆուտբոլիստներ են մեծ աճ գրանցել:
«Նրա ոճը համապատասխանում է մեր թիմին, շատ աշխատասեր, նվիրված մարզիչ է: Տարբեր հանդիպումներ ու քննարկումներ ենք ունեցել այս ընթացքում, հավատացնում եմ, որ Էմերիի ընտրության հարցում ակումբում եղել է միասնական որոշում: Մենք պետք է սկսենք պատմության հաջորդ փուլը»,-ասել է նա:
46-ամյա Էմերին ՊՍԺ-ից հեռացել էր այս մրցաշրջանի ավարտից հետո: Նա դարձել էր Ֆրանսիայի չեմպիոն, երկու անգամ երկրի գավաթի, սուպերգավաթի ու ֆրանսիական լիգայի գավաթի հաղթող: Իսկ մինչ այդ «Սեւիլիայի» հետ դարձել է Եվրոպայի լիգայի հաղթող:

Унай Эмери возглавил лондонский «Арсенал»
Лондонский «Арсенал» официально заявил, что должность нового главного тренера команды официально занял Унай Эмери.
Генеральный директор «Арсенала» Иван Газидис заявил, что Эмери – высококвалифицированный тренер и под его руководством многие футболисты достигали большого роста.
«Его стиль соответствует нашей команде, он очень трудолюбивый, преданный тренер. Мы провели разные встречи и обсуждения за это время, уверяю, что решение о назначении Эмери было принято клубом единолично. Мы должны начать новый этап в истории клуба»,- заявил он.
46-летний Эмери ушел из ПСЖ после окончания этого сезона. Он выиграл чемпионат Франции, 2 Кубка Франции, 2 Суперкубка Франции и 2 Кубка французской лиги. А до этого вместе с «Севильей» стал чемпионом Лиги Европы.