Արսեն Վենգեր. Մխիթարյանը մեծ ծավալի աշխատանք կատարեց
Արսեն Վենգերի սաները երեք անպատասխան գնդակ են ուղարկել «Էստերսունդի» դարպասը: Առաջին գոլը խփել է Նաչո Մոնրեալը, երկրորդը Հենրիխ Մխիթարյանի հարավածից հետո դիպել է շվեդների պաշտպան Սոտիրիս Պապայանոպուլոսին ու հայտնվել դարպասում:
Երրորդ գնդակն էլ Մխիթարյանի փոխանցումից հետո հեղինակել է Մեսութ Օզիլը:
«Նա մեծ ծավալի աշխատանք կատարեց: Կարծում եմ, որ իրեն լավ դրսեւորեց: Կամաց-կամաց հարմարվում է թիմին: Նա հաջող խաղ անցկացրեց»,-հանդիպումից հետո Մխիթարյանի մասին այսպես է արտահայտվել Վենգերը:
Մարզիչը նշել է, որ հաղթանակից հետո չեն թուլանալու, այլ փորձելու են պատասխան խաղում եւս դրական արդյունքի հասնել ու կրկին առավելության հասնել:

Arsene Wenger: Mkhitaryan has worked hard
Östersund lost 0:3 to Wenger’s athletes.  The first goal was scored by Nacho Monreal. Later Henrikh Mkhitaryan kicked the ball which appeared in the gates after hitting Swedish defender Kyriakos Papadopoulos.
Mesut Ozil scored the third goal of the team with Mkhitaryan’s assist.
“He has worked very hard, I think it was a positive performance. He adapts slowly to the team. He had a positive game,” Wenger said of Mkhitaryan after the match.
The coach noted that they won’t stop putting efforts after the victory and will try to achieve a positive result getting the advantage in the return match as well.