«Ռեալ Սոլթ Լեյքի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը խոստովանել է, որ թիմի հիմնական կազմում տեղ գտնելու համար յուրաքանչյուրը պետք է անընդհատ աշխատի:
«Կապ չունի ով ես դու՝ ԱՄՆ-ի հավաքականի խաղացող, երիտասարդ թե փորձառու, պետք է ապացուցես, որ բարձր կարգի ֆուտբոլիստ ես: Թիմում մենք բոլորս էլ նույն մարզումային հնարավորություններն ունենք: Եթե ինչ-որ մեկն ինձնից լավն է, ուրեմն պետք է ինքը խաղա»,- ասել է Մովսիսյանը:
Ֆուտբոլիստը նշել է, որ առանձնազրույց է ունեցել նորանշանակ մարզչի հետ: Վերջինս ասել է, որ թիմում բոլորն էլ ունեն հնարավորություն, ու կփորձի լավագույնս դրսեւորել իրեն:

Real Salt Lake striker Yura Movsisyan said that one needed to work consistently to play in the main team.
“It doesn’t matter who you are, whether a U.S. international or a young guy who’s playing, you have to show up. Everybody has the same opportunity to show up in training. If you can do it better than me, then you are going to play instead of me,” Movsisyan said.
The player noted that he had a private conversation with the newly-appointed coach. The latter said that everyone had a chance in the team, so he would try to do his best.