Անգլիական մամուլը չի դադարում հետաքրքրվել «Մանչեսթեր Յունայթեդի» ու Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանով ու նրա մասին նոր բացահայտումներ է անում:
Այս անգամ անդրադարձ է կատարվել Մանչեսթերում գործող Հայկական պանդոկին, որտեղ հաճախակի է լինում հայ ֆուտբոլիստն ու համտեսում է իր սիրած ուտեստները:
1968 թվականից գործող պանդոկի սեփականատեր Արմանը նշել է, որ Մխիթարյանն իրենց մոտ շաբաթական մեկ անգամ է լինում:
«Նրա նախընտրած ուտեստներից է քյաբաբը: Երբեք չեք կարծի, որ Հենրիխն աստղ է, շատ սովորական տղա է բոլորի պես: Որպես հաճախորդ էլ կամակոր չէ, ամեն ինչ ուտում է: Բոլորս սիրում ենք նրան ու հպարտանում, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդում» է խաղում»,- ասել է նա:

Мхитарян – желанный гость в армянском ресторане Манчестера
Английская пресса не теряет интереса к полузащитнику «Манчестер Юнайтед» и сборной Армении по футболу Генриху Мхитаряну, делая новые открытия, связанные с ним.
На этот раз темой обсуждения стал армянский ресторан Манчестера, в который футболист часто заходит, чтобы поесть свои любимые блюда.
Арман - владелец ресторана, действующего с 1968 года, отметил, что Мхитарян бывает у них раз в неделю.
«Одно из его любимых блюд – кебаб. Никак не скажешь, что Генрих – звезда, он обычный парень, как все. И как клиент он не капризный – ест все. Мы все его любим и гордимся тем, что он играет в МЮ», - сказал он.