Անգլիական մամուլը չի դադարում հետաքրքրվել «Մանչեսթեր Յունայթեդի» ու Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանով ու նրա մասին նոր բացահայտումներ է անում:
Այս անգամ անդրադարձ է կատարվել Մանչեսթերում գործող Հայկական պանդոկին, որտեղ հաճախակի է լինում հայ ֆուտբոլիստն ու համտեսում է իր սիրած ուտեստները:
1968 թվականից գործող պանդոկի սեփականատեր Արմանը նշել է, որ Մխիթարյանն իրենց մոտ շաբաթական մեկ անգամ է լինում:
«Նրա նախընտրած ուտեստներից է քյաբաբը: Երբեք չեք կարծի, որ Հենրիխն աստղ է, շատ սովորական տղա է բոլորի պես: Որպես հաճախորդ էլ կամակոր չէ, ամեն ինչ ուտում է: Բոլորս սիրում ենք նրան ու հպարտանում, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդում» է խաղում»,- ասել է նա:

The English press is constantly interested in the Armenia national football team and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan and keeps on making discoveries.
They touched upon Armenian Taverna in Manchester this time, which Henrikh Mkhitaryan visits a lot and tries his favorite dishes.
Arman, the owner of the tavern, which has operated from 1968, noted that Mkhitaryan visited them about once a week.
“Kebab is a favorite of Henrikh. With him you would never say that he is a celebrity...he is just a simple guy, just a human being like others. He is not fussy as a customer as well, and he eats everything. We all love him, and we are proud that he plays for Manchester United,” he said.