6-րդ անգամ անընդմեջ Հայաստանի լավագույն ֆուտբոլիստ ճանաչվելուց հետո Հայաստանի հավաքականի ու «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը նշել է, որ մեծ պատիվ է այդ կոչմանն արժանանալու համար:
«Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլորին՝ ֆեդերացիային, իմ երկրպագուներին ու լրատվամիջոցներին, որոնք հավատում են ինձ: Իմ ամբողջ կյանքում նվիրված եմ եղել ֆուտբոլին ու հասել նշանակալի նվաճումների»,-Facebook-ի իր էջում գրել է Մխիթարյանը:
Նա նշել է, որ կարող է պատմություն կերտել «Մանչեսթեր Յունայթեդի» եւ Հայաստանի համար. «Իմ երկիրն անչափ սիրում եմ ու միշտ մտքումս եմ պահում»:

Мхитарян: Я могу еще сыграть роль в истории МЮ и сборной Армении
Шестой раз подряд лучшим футболистом Армении признан полузащитник сборной Армении и клуба «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян, который в связи с этим заявил, что для него большая честь получить это звание.
«Благодарю всех – федерацию, моих поклонников и СМИ, которые верят в меня. Всю свою жизнь я посвятил футболу и добился значительных результатов», - пишет футболист на своей страничке в Facebook.
Он отметил, что еще сыграет свою роль в истории «Манчестер Юнайтед» и сборной Армении: «Я бесконечно люблю свою страну – она всегда в моих мыслях».