6-րդ անգամ անընդմեջ Հայաստանի լավագույն ֆուտբոլիստ ճանաչվելուց հետո Հայաստանի հավաքականի ու «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը նշել է, որ մեծ պատիվ է այդ կոչմանն արժանանալու համար:
«Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլորին՝ ֆեդերացիային, իմ երկրպագուներին ու լրատվամիջոցներին, որոնք հավատում են ինձ: Իմ ամբողջ կյանքում նվիրված եմ եղել ֆուտբոլին ու հասել նշանակալի նվաճումների»,-Facebook-ի իր էջում գրել է Մխիթարյանը:
Նա նշել է, որ կարող է պատմություն կերտել «Մանչեսթեր Յունայթեդի» եւ Հայաստանի համար. «Իմ երկիրն անչափ սիրում եմ ու միշտ մտքումս եմ պահում»:

After being recognized Armenian Player of the Year for the 6th time, Armenia and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan noted he was honoured to win.
“Thank you to the Armenian FA, my clubs, my fans and media representatives for believing in me! I have devoted my whole life to football and achieved significant milestones,” Mkhitaryan posted on his Facebook page.
He also stated he felt he could create more history for his club Manchester United and Armenia, “a country which I love dearly and is always on my mind”.