Մինչ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը չի ընդգրկվում «Մանչեսթեր Յունայթեդի» մեկնարկային կազմում, ֆուտբոլային աշխարհը շարունակում է որոնել դրա պատճառները:
Այս անգամ ստեղծված իրավիճակի մասին կարծիք է արտահայտել Անգլիայի հավաքականի պաշտպան Մարտին Կիեոունը:
Ըստ փորձագետի, որն այժմ dailymail.co.uk-ում է աշխատում, Մխիթարյանի չխաղալն առեղծվածի է նման:
«Տարօրինակ է այդքան գումար վճարել ֆուտբոլիստի համար ու չօգտագործել նրան: Ժոզե Մոուրինյոն կարող է որեւէ պլան ունենալ Մխիթարյանի հետ կապված: Հնարավոր է, ցանկանում է, որ ֆուտբոլիստն ավելի լավ մարզավիճակում վերադառնա ու հասկանա, թե ինչ է սպասվում իրենց առաջիկայում»,- ասել է Կեոունը:
Ըստ նրա՝ հնարավոր է մարզիչը գիտի, որ ֆուտբոլիստը պատրաստ չէ, այդ պատճառով էլ դեռ չի վստահում նրան: Կեոունը շեշտում է, որ չպետք է մոռանալ, թե վերջին շաբաթների ընթացքում Մոուրինյոն ինչպիսի ճնշման է ենթարկվել ԶԼՄ-ի կողմից, դա էլ կարող է որոշակի դերակատարում ունենալ:
«Խնդիրն այն է, երբ դու բերում ես նման կարգի խաղացող ու չես օգտագործում նրան, հուսախաբ ես անում: Բայց պայմանագիր ստորագրելով էլ ցույց ես տալիս, որ նա թիմի մի մասն է»,- ավելացրել է Կեոունը:

Expert: Mourinho could have a plan for Mkhitaryan
The Armenia national football team midfielder Henrikh Mkhitaryan is left out of Manchester United squad time and again, and the world of football continues to look for the reasons.
This time  former defender of the England team Martin Keown expressed his opinion on the situation.
According to the expert, currently a columnist with dailymail.co.uk, Mkhitaryan’s absence in matches is a mystery.
“It is odd when you spend so much money on a player and then don’t use them. Jose Mourinho could have a plan for Mkhitaryan - he could be keeping him back to work on his power and fitness and give him more awareness of what lies ahead,” Keown said.
According to him, Mourinho might feel that the player is not quite ready and might not trust him yet. Keown stressed that we shouldn’t forget that the manager had been under pressure in recent weeks, which could have played its part too.
“The problem is that when you bring in a player of that calibre, you are failing that player if you don't play them. By signing them, you show that commitment that you want the player there,” Keown added.