Մինչ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը չի ընդգրկվում «Մանչեսթեր Յունայթեդի» մեկնարկային կազմում, ֆուտբոլային աշխարհը շարունակում է որոնել դրա պատճառները:
Այս անգամ ստեղծված իրավիճակի մասին կարծիք է արտահայտել Անգլիայի հավաքականի պաշտպան Մարտին Կիեոունը:
Ըստ փորձագետի, որն այժմ dailymail.co.uk-ում է աշխատում, Մխիթարյանի չխաղալն առեղծվածի է նման:
«Տարօրինակ է այդքան գումար վճարել ֆուտբոլիստի համար ու չօգտագործել նրան: Ժոզե Մոուրինյոն կարող է որեւէ պլան ունենալ Մխիթարյանի հետ կապված: Հնարավոր է, ցանկանում է, որ ֆուտբոլիստն ավելի լավ մարզավիճակում վերադառնա ու հասկանա, թե ինչ է սպասվում իրենց առաջիկայում»,- ասել է Կեոունը:
Ըստ նրա՝ հնարավոր է մարզիչը գիտի, որ ֆուտբոլիստը պատրաստ չէ, այդ պատճառով էլ դեռ չի վստահում նրան: Կեոունը շեշտում է, որ չպետք է մոռանալ, թե վերջին շաբաթների ընթացքում Մոուրինյոն ինչպիսի ճնշման է ենթարկվել ԶԼՄ-ի կողմից, դա էլ կարող է որոշակի դերակատարում ունենալ:
«Խնդիրն այն է, երբ դու բերում ես նման կարգի խաղացող ու չես օգտագործում նրան, հուսախաբ ես անում: Բայց պայմանագիր ստորագրելով էլ ցույց ես տալիս, որ նա թիմի մի մասն է»,- ավելացրել է Կեոունը:

Эксперт: Возможно, у Мауриньо есть планы на Мхитаряна
Пока полузащитник сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян не выходит на поле в составе «Манчестер Юнайтед», футбольный мир продолжает искать этому причины.
На этот раз свое мнение выразил бывший защитник сборной Англии Мартин Кеоун.
По словам эксперта, который готовит спортивную аналитику для dailymail.co.uk, отсутствие Мхитаряна в команде – настоящая загадка.
«Странно заплатить такую сумму за футболиста и не использовать его. У Жозе Моуринью, наверно, есть какие-то планы на Мхитаряна. Возможно, он хочет, чтобы футболист вернулся в лучшую форму и понял, что делать дальше», - сказал Кеоун.
По его словам, возможно, тренер видит, что футболист еще не готов, и пока не доверяет ему. Кеоун подчеркнул давление, которое в последнее время на Моуриньо оказывает пресса, отметив, что это тоже могло сыграть определенную роль.
«Проблема в том, что, когда ты приобретаешь игрока такого уровня и не используешь его, это вызывает разочарование. Но подписанием контракта ты показываешь, что он является частью команды», - добавил Кеоун.