Մովսիսյանի գործակալը չի հավատում, որ նա կվերադառնա «Սպարտակ»
«Այս փուլում մեզ մնում է պարզապես սպասել ու տեսնել, թե ինչ կլինի: Ակնհայտ է, որ մոսկովյան թիմի գործերը վատ չեն Ռուսաստանի առաջնությունում, առանց Մովսիսյանի էլ ամեն ինչ ստացվում է: Նաեւ հասկանում ենք, որ նրա ծառայությունները պետք չեն լինի»,- նշել է Մաքքեյբը:
Նա խոստովանել է, որ չգիտեն ինչ անել հետագայում, բայց նախ եւ առաջ պետք է բանակցություններ ունենան «Ռեալ Սոլթ-Լեյքի» ու «Սպարտակի» հետ:
Մովսիսյանի պայքամանգիրը մոսկովյան ակումբի հետ գործում է մինչեւ 2019 թվականը, իսկ նրա աշխատավարձը տարեկան կազմում է 2,5 մլն եվրո: Նա այս մրցաշրջանից վարձավճարով հանդես է գալիս ԱՄՆ-ի «Ռեալ Սոլթ-Լեյք» թիմում, որտեղ 27 հանդիպումներում 9 գոլ է խփել:

Агент Юры Мовсисяна Патрик Маккейб сомневается, что нападающий вернется в состав московского «Спартака».
«Я думаю, на данный момент лучшим для нас выходом будет просто подождать, что будет дальше. Мы понимаем, что «Спартак» сейчас неплохо идет в чемпионате России, очевидно, что у них все получается и без Юры. Мы также понимаем, что при таком раскладе им могут не понадобиться наши услуги», - отметил Маккейб.
Он признался, что не имеет понятия, что делать дальше, но в первую очередь намерен провести переговоры с «Реалом Солт-Лейк» и со «Спартаком».
Контракт Мовсисяна со «Спартаком» действует до лета 2019 года, а его зарплата в российском клубе составляет 2,5 миллионов евро в год. В нынешнем сезоне Мовсисян провел за «Реал Солт-Лейк» 27 матчей и забил 9 голов.