Մխիթարյան. Մեզ ու երկրպագուներին չափազանց լավ խաղ նվիրեցինք
Դորտմունդի «Բորուսիան» Եվրոպայի Լիգայի 1/8 եզրափակչում 3:0 հաշվով առավելության է հասել անգլիական «Տոտենհեմի» նկատմամբ: Դուբլի հեղինակ է դարձել Մարկո Ռոյսը, մեկ անգամ էլ աչքի է ընկել Պիեր-Էմերիկ Օբամեյանգը:
Հաղթանակից հետո դորտմունդյան ակումբի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը նշել է, որ չափազանց լավ հանդիպում են նվիրել իրենց ու երկրպագուներին:
«Չէինք կարող պատկերացնել, որ 3:0 հաշվով առավելության կհասնենք: Մենք ավելի դժվար հանդիպում էինք սպասում՝ հաշվի առնելով թիմի ելույթներն Անգլիայի առաջնությունում ու Եվրոպայի Լիգայի նախորդ հանդիպումներում»,- ասել է Մխիթարյանը:
Իսկ ավելի վաղ fourfourtwo.com-ին տված հարցազրույցում էլ Մխիթարյանն ընդգծել էր, որ ամեն ինչ անում են Բունդեսլիգայում առաջինը լինելու համար, սակայն շատ դժվար է «Բավարիայի» հետ մրցակցելը. «Այն «Բարսելոնայի» ու Մադրիդի «Ռեալի» հետ աշխարհի 3 լավագույն ակումբների թվին է դասվում: Բայց անհնար ոչինչ չկա, պետք է մեր խաղը ցույց տանք, վերջում կտեսնենք, թե ինչ կստացվի»:

Мхитарян: Мы подарили себе и болельщикам прекрасный матч
Дортмундская «Боруссия» в 1/8 финала Лиги Европы со счетом 3:0 добилась преимущества над английским «Тоттенхэмом». Автором дубля стал Марко Ройс, также однажды отличился Пьер-Эмерик Обамеянг.
После победы полузащитник дортмундского клуба Генрих Мхитарян отметил, что команда подарила прекрасный матч себе и болельщикам.
«Мы не могли представить, что победим со счетом 3:0. Мы ожидали более тяжелой встречи, учитывая выступления команды на чемпионате Англии и предыдущих встречах Лиги Европы», - сказал Мхитарян.
Ранее в интервью fourfourtwo.com Мхитарян подчеркивал, что команда делает все, чтобы добиться лидерства в Бундеслиге, однако очень сложно соперничать с «Баварией»: «Она относится к тройке лучших команд, наряду с «Барселоной» и мадридским «Реалом». Но нет ничего невозможного, нужно показать свою игру, и в конце увидим, что получится».