Լուսանկարը` http://www.sltrib.com/
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը 6 տարի անց վերադարձել է իր նախկին ակումբ՝ «Ռեալ Սոլթ-Լեյք»: Երեկ ակումբը ներկայացրել է իր նորեկին:
«Անչափ երջանիկ եմ տուն վերադառնալու համար: «Ռեալ Սոլթ-Լեյքն» ինձ համար, իսկապես, տուն է եղել, որովհետեւ ես այն լքել եմ չեմպիոն դառնալուց հետո: Դա ամենալավ զգացողությունն էր, որ ունեցել եմ ՄԼՍ-ում: Ես չեմ եկել այստեղ հանգստանալու համար: Առաջնության լավագույն ռմբարկուն եմ պատրաստվում դառնալ»,- ասել է ֆուտբոլիստը:
Նա խոստովանել է, որ շատ ուրախ օր է իր ու ընտանիքի համար: Մովսիսյանն ընդգծել է նաեւ, որ անհամբերությամբ է սպասում, թե երբ է խաղադաշտ վերադառնալու ու հանդես գալու «Ռեալ Սոլթ-Լեյքի» երկրպագուների առաջ. «Հույս ունեմ առաջնությունում ավելի շատ տիտղոսներ կնվաճենք»:

Фото: http://www.sltrib.com/
Нападающий сборной Армении по футболу Юра Мовсисян 6 лет спустя вернулся в свой прежний клуб «Реал Солт-Лейк». Вчера новый игрок был представлен в клубе.
«Я бесконечно счастлив вернуться домой. «Реал Солт-Лейк» был, действительно, домом для меня, потому что я ушел из него, став чемпионом. Это было лучшее, что мне довелось пережить в MLS. Я не пришел сюда отдыхать. Я собираюсь стать лучшим нападающим первенства», - сказал футболист.
Он признался, что этот день принес радость ему и его семье. Мовсисян подчеркнул также, что с нетерпением ждет дня, когда вернется на поле и начнет выступать перед болельщиками «Реал Солт-Лейк»: «Надеюсь, завоевать больше титулов на этом чемпионате».