Լուսանկարը` http://www.sltrib.com/
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը 6 տարի անց վերադարձել է իր նախկին ակումբ՝ «Ռեալ Սոլթ-Լեյք»: Երեկ ակումբը ներկայացրել է իր նորեկին:
«Անչափ երջանիկ եմ տուն վերադառնալու համար: «Ռեալ Սոլթ-Լեյքն» ինձ համար, իսկապես, տուն է եղել, որովհետեւ ես այն լքել եմ չեմպիոն դառնալուց հետո: Դա ամենալավ զգացողությունն էր, որ ունեցել եմ ՄԼՍ-ում: Ես չեմ եկել այստեղ հանգստանալու համար: Առաջնության լավագույն ռմբարկուն եմ պատրաստվում դառնալ»,- ասել է ֆուտբոլիստը:
Նա խոստովանել է, որ շատ ուրախ օր է իր ու ընտանիքի համար: Մովսիսյանն ընդգծել է նաեւ, որ անհամբերությամբ է սպասում, թե երբ է խաղադաշտ վերադառնալու ու հանդես գալու «Ռեալ Սոլթ-Լեյքի» երկրպագուների առաջ. «Հույս ունեմ առաջնությունում ավելի շատ տիտղոսներ կնվաճենք»:

Photo: http://www.sltrib.com/
Armenian national football team’s forward Yura Movisyan went back to his previous club after 6 years- Real Salt Lake. He was presented to the club yesterday.
“I’m immensely happy to return home. Real Salt Lake had been a real home to me as I left it having become a champion. This was the best thing I coud encounter in MLS. I didn’t come here to rest. I’m planning on becoming the best forward of the tournament”, said the footballer.
He admitted that it was joyous occasion for himself and his family. Movsisyan also stressed that he had been waiting impatiently to come back and play in front of real Salt Lake fans. “I’m hoping to get more titles in this championship”.