Տղամարդկանց շախմատի հավաքականը մեկնել է Եվրոպայի առաջնություն
Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց հավաքականը մեկնել է Ռեյկյավիկ, որտեղ նոյմբերի 12-22-ը մասնակցելու է Եվրոպայի թիմային առաջնությանը:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արշակ Պետրոսյանը Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ թիմը պատրաստվել է Ծաղկաձորում:
«Տղաները լավ վիճակում են գտնվում, ինչպես միշտ թիմում հիանալի մթնոլորտ է: Աշխատել ենք ինչպես շախմատային, այնպես էլ սպորտային պատրաստվածության վրա: Հուսանք, կկարողանանք լավ մասնակցել եւ ուրախացնել մեր ժողովրդին»,- ասել է Պետրոսյանը:
Հայաստանի հավաքականն ըստ գործակցի ԵԱ-ում 6-րդն է, սակայն Պետրոսյանը հավատում է, որ կկարողանան լավացնել իրենց դիրքերը:
Եվրոպայի առաջնությունում հանդես են գալու Լեւոն Արոնյանը, Գաբրիել Սարգսյանը, Սերգեյ Մովսիսյանը, Հրանտ Մելքումյանը եւ Կարեն Գրիգորյանը:

Мужская сборная Армении по шахматам отправилась в Рейкьявик, где 12-22 ноября будет участвовать в командном Чемпионате Европы.
Главный тренер сборной Аршак Петросян в беседе с корреспондентом Mediamax Sport сказал, что команда готовилась к турниру в Цахкадзоре.
«Ребята находятся в хорошей форме, как всегда в команде царит прекрасная атмосфера. Мы работали как над шахматной, так и над спортивной подготовкой. Будем надеяться, что сможем хорошо выступить и порадовать наших соотечественников», - сказал Петросян.
Сборная Армении занимает 6-е место по коэффициенту ЧЕ, однако Петросян верит, что команда сможет улучшить свои позиции.
На ЧЕ будут выступать Левон Аронян, Габриел Саргсян, Сергей Мовсисян, Грант Мелкумян и Карен Григорян.