Հայաստանում պատրաստվում են մեծ մարզական տոնի՝ մայիսի 21-ից 31-ը Երեւանում կկայանա բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը:
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանն ու Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը խոսել են մրցաշարում Ադրբեջանի հավաքականի մասնակցության մասին:
Գիլոյան
Երեւանում Եվրոպայի առաջնությունում հանդես գալն Ադրբեջանի խնդիրն է, մենք խոստացել ենք, որ կապահովենք նրանց անխոչընդոտ ու անվտանգ մասնակցությունը:
Հասկանում էինք, որ քաղաքական հարցերն այս պարագայում էլ իրենց ազդեցությունը կունենան, բայց ես ինքս 2 անգամ մեկնել եմ Բաքու մեր պատվիրակության հետ: Ոչ մի խնդիր չեմ տեսնում, որ նրանք էլ գան:
Պարտավոր ենք ապահովել նրանց անվտանգությունը: Այլ հարց է, որ պետք է այնպես պատրաստվենք առաջնությանը, որ մեր հավաքականը տանուլ չտա:
Հովսեփյան
Ոչ մի խնդիր չենք տեսնում, թե ինչու Ադրբեջանը չի կարող մասնակցել առաջնությանը: Երբ առաջնությունը կազմակերպելու համար հայտ էինք ներկայացրել, դրա հետ կապված որոշակի դժվարություններ կային, սակայն հավաստիացրինք, որ ամեն ինչ անվտանգ կլինի: Յուրաքանչյուրի անվտանգությունն երաշխավորված կլինի:

Карен Гилоян: Участие азербайджанских спортсменов в чемпионате Европы в Ереване - дело Азербайджана
Армения готовится к большому спортивному празднику: 21-31 мая в Ереване пройдет чемпионат Европы по боксу.
Об участии азербайджанской команды в турнире рассказали заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Армении Карен Гилоян и президент Федерации бокса Армении Ованнес Овсепян.
Карен Гилоян:
«Принимать участие в чемпионате Европы в Ереване или нет - дело самого Азербайджана, мы же со своей стороны обещали обеспечить их беспрепятственное и безопасное участие.
Мы понимали, что политические вопросы будут иметь значение и в этом случае, однако я сам дважды ездил в Баку с нашей делегацией. В том, чтоб и они приехали, не вижу никаких проблем.
Мы обязаны обеспечить их безопасность. Другое дело, что мы должны так  подготовиться к чемпионату, чтобы наша команда не потерпела поражение».
Овсепян
«В том, чтобы Азербайджан принял участие в чемпионате, мы не видим проблемы. Когда мы подавали заявку на проведение турнира, возникли некоторые сложности, связанные с этим, однако мы заверили, что все будет в порядке. Безопасность каждого будет гарантирована».