Պատրիկ Նիլսեն. Ավետիքը կարող է փոխել իր անունը, բայց ոչ ծագումը
Ապրիլի 28-ին կայանալիք մենամարտում Արթուր Աբրահամի մրցակից Պատրիկ Ռեյնհարդ Նիլսենը նշել է, որ հաղթելու է հայ բռնցքամարտիկին:
Դանիացին ընդգծել է, որ նախապատրաստական շրջանը համարյա հիանալի է անցկացրել ու իրեն շատ լավ է զգում: Նա շատ է մարզվել ու լավ սպարինգներ անցկացրել, որոնք տեւել են մոտ 130 ռաունդ: Հիմա հանգստանում է ու հետեւում քաշին:
«Ուրախ եմ, որ մենամարտը կայանալու է Գերմանիայում: Կարիերայիս սկզբում ես որոշ ժամանակ նույնիսկ ապրել եմ Բեռլինում: Կարծում եմ առավելություն ունեմ այս պարագայում, քանի որ Դանիան Գերմանիային ավելի մոտ է, քան Հայաստանը: Ավետիքը կարող է փոխել իր անունը, բայց ոչ ծագումը: Նա պետք է ներկայացներ իր երկիրը, ինչն, անկասկած, կստիպեր մարդկանց հպարտանալ իրենով»,- boxen1.com-ին տված հարցազրույցում ասել է Նիլսենը:
Նա գովել է Աբրահամին ու նշել, որ ուժեղ մրցակցի է հանդիպելու, բայց միեւնույն է փորձելու է նրան կոտրել:
Մենամարտն անցկացվելու է Օֆֆենբուրգ քաղաքի «Բադեն» արենայում: Հաղթողը կդառնա վարկանշային աղյուսակի առաջատար ու նրա հաջորդ մենամարտը կլինի գերմիջին քաշային կարգի Աշխարհի չեմպիոնի կոչման համար:

Patrick Nielsen: Avetik can change his name but not his origin
Patrick Nielsen, the competitor of Arthur Abraham, noted that he is going to defeat the Armenian boxer in a fight on April 28.
The Danish boxer stressed that he passed almost a perfect preparatory period and feels great now. He trained a lot with good sparrings, which lasted for around 130 rounds. Now he has a break and follows his weight.
“I am happy that the fight will take place in Germany. I even lived in Germany for some time at the beginning of my career. I think that I have the advantage in this regard, as Denmark is closer to Germany than Armenia. Avetik can change his name but not his origin. He should have been representing his own country, making people definitely proud of him,” Nielsen said in an interview to boxen1.com.
He praised Abraham and noted that the latter is a strong competitor, but he will try to defeat him anyway.
The fight will take place in Baden Arena of Offenburg, Germany. The winner will become the leader in rankings and will hold his next fight for the title of World Champion in super middleweight category.