Ուլի Վեգներ. ԱՄՆ-ում հաղթելն Աբրահամի համար պատվի հարց է
WBO վարկածով Աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամն ու նրա մարզիչ Ուլի Վեգներն արդեն ժամանել են ԱՄՆ ու պատրաստվում են ապրիլի 9-ին Լաս Վեգասում կայանալիք Ժիլբերտո Ռամիրեսի դեմ մենամարտին:
Վեգները խոստովանել է, որ եթե Աբրահամը կատարի իր բոլոր պահանջներն՝ անպայման կհաղթի:
«Ռամիրեսն, իսկապես, կարողանում է մենամարտել, բայց երբ Արթուրի հարվածները տեղ հասնեն, նա կկոտրվի: Հենց նա տեսնի իմ սանի ողջ ուժը, միայն պաշտպանության մասին կմտածի»,-Վեգների խոսքերը մեջբերում է Sportbox.ru:
Մարզիչը նշել է նաեւ, որ Աբրահամն անպայման պետք է հաղթի ԱՄՆ-ում, քանի որ դա պատվի ու հպարտության հարց է:
Հայ բռնցքամարտիկն էլ ասել է, որ իրեն շատ ուժեղ ու լավ է զգում. «Մրցակիցս, իհարկե, ցանկանում է Աշխարհի չեմպիոն դառնալ, բայց ես էլ հեշտությամբ չեմ հանձնի իմ կոչումը: Ռինգում ամեն ինչ կանեմ, որ այն ինձ մոտ մնա»:

Ulli Wegner: Winning in the U.S. is a matter of honour for Abraham
WBO World champion Arthur Abraham and his coach Ulli Wegner already arrived to the USA and are preparing to the fight against Gilberto Ramirez, which is to take place on April 9 in Las Vegas.
Wegner told that Abraham will surely win if the boxer follows all his requirements.
“Ramirez really can fight, but he will break under Arthur’s blows. As soon as he sees the full measure of Arthur’s strength, he will think only of defense,” Sportbox.ru quotes Wegner.
The coach also noted that Abraham should definitely win in the U.S., as it is a matter of honour and pride.
Armenian boxer said that he feels great and very strong: “My opponent wants to become a World champion, of course, but I won’t give my title away easily. I will do everything in the ring to keep it.”