Մարեյ. Եթե հաղթեմ Աբրահամին, պարտավոր կլինեմ ռեւանշ անցկացնել
Նոյեմբերի 21-ին գերմանական Հանովեր քաղաքում WBO վարկածով Աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը մենամարտելու է բրիտանացի Մարտին Մարեյի հետ:
Բրիտանացին նշել է, որ Աբրահամի շահերը պաշտպանող Sauerland Event-ն իրենց պայմանագրում նախատեսել է ռեւանշի հնարավորություն, եթե հանկարծ Աբրահամը պարտվի:
«Ես պարտավոր կլինեմ ռեւանշ անցկացնել, ու դա նորմալ է: Բայց Աբրահամից բացի, Sauerland Event-ում եւս 3 բռնցքամարտիկ կա, ում հետ ես կարող եմ մենամարտել»,-ասել է Մարեյը:
Նա խոստովանել է, որ դա իրեն չի անհանգստացնում, քանի որ պատրաստ է մենամարտել անգամ Մայք Թայսոնի հետ: «Ես կենտրոնացած եմ Աբրահամի հետ մենամարտի վրա: Ամենակարեւորն է հաղթել առաջիկա դիմակայությունում, հետո նոր միայն մտածել մյուսների մասին»,- ավելացրել է բրիտանացի բռնցքամարտիկը:

Murray: If I won Abraham, I would have to have match revenge
On November 21, WBO Champion Arthur Abraham will fight against British Martin Murray in the German Hanover city.
The British stated that Sauerland Event, which represents Abraham, planned a chance of revenge in the contract even if Abraham loses.
“I would have to have match revenge and it’s normal. But there are 3 more boxers in Sauerland Event besides Abraham that I could fight against”, said Murray.
He admitted that he is not bothered by that, as he is ready to even fight Mike Tyson.
“I’m concentrated on the fight against Abraham. The most important thing is to win the upcoming competition and then think about other ones”, added the British boxer.