Աբրահամ-Շտիգլից 4-րդ մենամարտը կայանալու է հուլիսի 18-ին
WBO վարկածով Աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամի ու Ռոբերտ Շտիգլիցի թիմերը համաձայնության են եկել 4-րդ հանդիպումն անցկացնելու վերաբերյալ:
Մենամարտը կայանալու է հուլիսի 18-ին, անցկացման վայրը դեռ չի որոշվել, սակայն որպես հավանական տարբերակներ նշվում են Լայպցիգը, Հալլեն, Շտուտգարտը, Մյունխենն ու Բեռլինը:
Մինչ այս կայացած հանդիպումներում 2:1 հաշվով հաղթում է Աբրահամը: Բռնցքամարտիկներն առաջին անգամ մրցել են 2012 թվականի օգոստոսի 25-ին ու Աբրահամը կարողացել է Շտիգլիցից խլել WBO գոտին: Մեկ տարի անց արդեն Աբրահամն է զիջել մրցակցին ու կորցրել գոտին: Սակայն 2014-ի մարտի 1-ին կայացած մենամարտը կրկին հաղթական է եղել հայ բռնցքամարտիկի համար:

Четвертый бой Абрахам-Штиглиц состоится 18 июля
Команды чемпиона мира по версии WBO Артура Абрахама и Роберта Штиглаца пришли к соглашению вокруг четвертой встречи боксеров. Бой состоится 18 июля. Место проведения еще не определено, однако в качестве возможных вариантов указываются Лейпциг, Галле, Штутгарт, Мюнхен и Берлин.
По итогам проведенных до сих пор встреч в счете ведет Абрахам - 2:1. Впервые спортсмены встретились 25 августа 2012 года, когда Абрахаму удалось отобрать у Штиглаца пояс WBO. Год спустя Абрахам уступил сопернику тот же пояс. Однако бой 1 марта 2014 года принес еще одну победу армянскому боксеру.