ԱԱ-ում ազատ ոճի ընտրանին հանդես կգա ոչ ամբողջական կազմով
Հայաստանի ազատ ոճի հավաքականն օգոստոսի 21-26-ը Փարիզում կայանալիք Աշխարհի առաջնությունում հանդես կգա ոչ ամբողջական կազմով:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանը, պատասխանելով Mediamax Sport-ի թղթակից հարցին ասել է, որ նպատակահարմար է գտել ընդգրկել այն մարզիկներին, ովքեր այսօր պատրաստ են նման խոշոր մրցաշարի:
«Կարծում եմ, որ առաջնությունում պետք է հանդես գան այն ըմբիշները, ովքեր 100 տոկոսով պատրաստ են: ԱԱ-ն շատ լուրջ մրցաշար է, այնտեղ միայն ուժեղագույններն են ելույթ ունենում: Սա էր պատճառը, որ ոչ բոլոր քաշային կարգերում ընդգրկեցի մարզիկների»,- ասել է Կուրղինյանը:
Աշխարհի առաջնությունում ելույթ են ունենալու Գարիկ Բարսեղյանը (57 կգ), Վալոդյա Ֆրանգուլյանը (61 կգ), Գրիգոր Գրիգորյանը (74 կգ), Գեորգի Կետոեւը (97 կգ) եւ Լեւան Բերիանիձեն (125 կգ):

На ЧМ сборная Армении по вольной борьбе выступит в неполном составе
На чемпионате мира, который состоится 21-26 августа в Париже, сборная Армении по вольной борьбе выступит в неполном составе.
Главный тренер сборной Абетнак Кургинян, отвечая на вопрос корреспондента Mediamax Sport, отметил, что нашел целесообразным задействовать тех борцов, которые сегодня готовы к подобным крупным турнирам.
«Считаю, что на чемпионате должны выступать те борцы, которые на 100 процентов готовы. Чемпионат мира – это очень серьезный турнир, на котором выступают только сильнейшие. По этой причине я решил задействовать борцов не всех весовых категорий»,- заявил Кургинян.
На чемпионате мира выступят Гарик Барсегян (57 кг), Володя Франгулян (61 кг), Григор Григорян (74 кг), Георгий Кетоев (97 кг) и Леван Берианидзе (125 кг).