ԱԱ-ին հունահռոմեական ընտրանին ամբողջական կազմով չի մասնակցելու
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականն օգոստոսի 1-6-ը կայանալիք երիտասարդների Աշխարհի առաջնությունում ամբողջական կազմով չի հանդես գալու:
Mediamax Sport-ին թիմի գլխավոր մարզիչ Արմեն Բաբալարյանն ասել է, որ ներկայացուցիչ չենք ունենալու մինչեւ 84 ու 96 կգ քաշային կարգերում, քանի որ Եվրոպայի առաջնությունում ու միջազգային մրցումներում ըմբիշները լավ չեն դրսեւորել իրենց:
Իսկ ԱԱ-ում ելույթ են ունենալու Աշոտ Մխիթարյանը (50 կգ), Տիգրան Մինասյանը (55 կգ), Մալխաս Ամոյանը (66 կգ), Արման Բաղդասարյանը (74 կգ) եւ գերծանր քաշային Դավիթ Օվասապյանը:

Armenia to send reduced wrestling squad to Junior World Championship
Armenia’s Greco-Roman wrestling team won’t take the whole squad to 2017 Junior World Championship, which is to take place on August 1-6 in Finland.
Head coach of the team Armen Babalaryan told Mediamax Sport that Armenia won’t have representatives in 84 kg and 96 kg weight categories, as respective athletes didn’t perform well in the European Championship and other international tournaments.
The wrestlers that earned place in the upcoming competition are Ashot Mkhitaryan (50kg), Tigran Minasyan (55kg), Malkhas Amoyan (66kg), Arman Baghdasaryan (74kg), and heavyweight Davit Ovasapyan.