ԱԱ-ին հունահռոմեական ընտրանին ամբողջական կազմով չի մասնակցելու
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականն օգոստոսի 1-6-ը կայանալիք երիտասարդների Աշխարհի առաջնությունում ամբողջական կազմով չի հանդես գալու:
Mediamax Sport-ին թիմի գլխավոր մարզիչ Արմեն Բաբալարյանն ասել է, որ ներկայացուցիչ չենք ունենալու մինչեւ 84 ու 96 կգ քաշային կարգերում, քանի որ Եվրոպայի առաջնությունում ու միջազգային մրցումներում ըմբիշները լավ չեն դրսեւորել իրենց:
Իսկ ԱԱ-ում ելույթ են ունենալու Աշոտ Մխիթարյանը (50 կգ), Տիգրան Մինասյանը (55 կգ), Մալխաս Ամոյանը (66 կգ), Արման Բաղդասարյանը (74 կգ) եւ գերծանր քաշային Դավիթ Օվասապյանը:

На ЧМ греко-римская сборная Армении выступит в неполном составе
Сборная Армении по греко-римской борьбе на предстоящем 1-6 августа молодежном чемпионате мира в Финляндии не выступит в полном составе.
Главный тренер сборной Армен Бабаларян сообщил Mediamax Sport, что у нас не будет представителя в весовых категориях до 84 и 96 кг, поскольку на чемпионате Европы и международных турнирах борцы плохо себя проявили.
А на ЧМ выступят Ашот Мхитарян (50 кг), Тигран Минасян (55 кг), Малхас Амоян (66 кг), Арман Багдасарян (74 кг) и борец супер-тяжелой категории Давид Овасапян.