Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Միհրան Հարությունյանը ոչ մի կապ չունի ռուսական լրատվամիջոցներում այսօր տարածված տեղեկատվության հետ:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում Հարությունյանի անձնական մարզիչ Սամվել Գեւորգյանն ասել է, որ քիչ առաջ է զրուցել Միհրանի հետ:
«Այն ավտոկայանատեղիում, որտեղ եղել են այդ կրակոցները կանգնած է եղել նաեւ Միհրանի մեքենան: Նա այդ միջադեպի հետ ընդհանրապես կապ չունի: Միհրանը հիմա հիվանդանոցում է ու մի քանի օրից պատրաստվում է վիրահատել վնասվածք ստացած ուսը»,- ասել է Գեւորգյանը:
Այսօր ռուսական ԶԼՄ-ները գրել էին, թե Մոսկվայի ավտոկայանատեղիներից մեկում ծեծկռտուք է եղել, որին մասնակցել է նաեւ Միհրան Հարությունյանը: Ըստ նրանց՝ նաեւ կրակոցներ են հնչել:

Мигран Арутюнян не связан с произошедшим в Москве
Борец греко-римского стиля Мигран Арутюнян ни коим образом не связан с распространившейся сегодня в российских СМИ информацией.
В беседе с корреспондентом Mediamax Sport личный тренер Арутюняна Самвел Геворгян сказал, что сегодня беседовал с Миграном.
«На автостоянке, где были слышны выстрелы, была припаркована также машина Миграна. Он вообще не связан с этим случаем. Мигран сейчас находится в больнице и готовится к предстоящей через несколько дней операции травмированного плеча», - отметил Геворгян.
Сегодня российские СМИ написали, что в одной из московских автостоянок была драка, в которой участвовал также Мигран Арутюнян. Согласно информации, были также выстрелы.