Հայաստանի հունահռոմեականոճի ըմբշամարտի հավաքականը Բելառուսում շարունակում է հավաքները՝ պատրաստվելով Եվրոպայի առաջնությանը:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանն ասել է, որ այսօր կայացել են ստուգողական գոտեմարտեր:
«Այսօր մարզչական շտաբով որոշեցինք, որ մինչեւ 98 կգ քաշային կարգում ԵԱ-ում հանդես կգա Արթուր Ալեքսանյանը: Տղաները ընդհանուր լավ վիճակում են գտնվում, Արթուրը նույնպես: Ճիշտ է թեթեւ խնդիրներ ուներ, սակայն ըմբիշն առանց դրանց չի կարող լինել»,- ասել է Ջուլֆալակյանը:
Հայաստանի ընտրանին «Ստայկի» մարզաբազայում հավաք է անցկացնում Բելառուսի եւ Ֆրանսիայի թիմերի հետ համատեղ: Թիմը ԵԱ կմեկնի մայիսի 4-ին:
Ավելի վաղ Ջուլֆալակյանը հայտնել էր, որ Նովի Սադում ելույթ են ունենալու Գեւորգ Ղարիբյանը (59 կգ), Կարեն Ասլանյանը (66 կգ), Ռաֆայել Ալեքսանյանը (71 կգ), Կարապետ Չալյանը (75 կգ), Սարգիս Քոչարյանը (80 կգ) եւ Մաքսիմ Մանուկյանը (85 կգ):

ЧЕ: Артур Алексанян выступит впервые после Олимпиады в Рио
В беседе с корреспондентом Mediamax Sport главный тренер сборной Левон Джулфалакян сказал, что сегодня состоялись контрольные схватки.
«Сегодня тренерский штаб решил, что в весовой категории до 98 кг выступит Артур Алексанян. Ребята в целом находятся в хорошей форме, и Артур тоже. Правда, у него были небольшие проблемы, однако у борцов иначе не бывает», - сказал Джулфалакян.
Сборная Армении проводит на спортбазе «Стайки» сбор вместе с командами Беларуси и Франции. Команда отправится на ЧЕ 4 мая.
Ранее Джулфалакян сообщал, что в Нови-Саде выступят Геворк Гарибян (59 кг), Карен Асланян (66 кг), Рафаел Алексанян (71 кг), Карапет Чалян (75 кг), Саркис Кочарян (80 кг) и Максим Манукян (85 кг).