Ազատ ոճի հավաքականը Բաքվում մրցելու է 6 ըմբիշով
Այսօր ազատ ոճի Հայաստանի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանը հայտարարել է այն մարզիկների անունները, որոնք Բաքվում մասնակցելու են Եվրոպական խաղերին:
Հունիսի 12-28-ը կայանալիք խաղերի ազատ ոճի ըմբշամարտի մրցումներին մասնակցելու են Եվրոպայի բրոնզե մեդալակիր Գարիկ Բարսեղյանը (57 կգ), Մ-23 տ. Եվրոպայի չեմպիոն Վոլոդյա Ֆրանգուլյանը (61 կգ), Եվրոպայի ու Աշխարհի չեմպիոն Դավիթ Սաֆարյանը (65 կգ), Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր Գրիգոր Գրիգորյանը (74 կգ), Եվրոպայի արծաթե մեդալակիր Մուսա Մուրթազալիեւը (86 կգ) եւ Լեւան Բերիանիձեն (125 կգ):
Սաֆարյանը պատրաստվում է անձնական մարզչի գլխավորությամբ, իսկ Բերիանիձեն մարզվում է Վրաստանում:
«Գնում ենք մեդալներ նվաճելու, գորգը ցույց կտա դրանց գույնը: Տղաները լավ են տրամադրված, ամեն ինչ անելու են մինչեւ վերջ պայքարելու ու լավ մասնակցելու համար»,- ասել է Բաղդադյանը:

Сегодня главный тренер сборной Армении по вольной борьбе Араик Багдадян объявил имена спортсменов, которые примут участие в Европейских играх в Баку.
В соревнованиях по вольной борьбе примут участие бронзовый медалист чемпионата Европы Гарик Барсегян (57 кг), чемпион Европы до 23 лет Володя Франгулян (61 кг), чемпион Европы и мира Давид Сафарян (65 кг), серебряный призер чемпионата Европы Григор Григорян (74 кг), вице-чемпион Европы Муса Муртазалиев (86 кг) и Леван Берианидзе (125 кг).
Сафарян готовится под руководством личного тренера, а Берианидзе тренируется в Грузии.
«Мы едем за медалями, ринг покажет, какого цвета они будут. Парни настроены хорошо, они будут бороться до конца и постараются хорошо выступить», - сказал Багдадян.