Սոֆիայի մրցաշարին մասնակցելու են 9 հայ հունահռոմեական ըմբիշներ
Արդեն հայտնի է, թե ինչ կազմով են հայ հունահռոմեականները մասնակցելու Սոֆիայում ամեն տարի տեղի ունեցող «Դան Կոլով եւ Նիկոլա Պետրով» միջազգային խոշոր մրցաշարում:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ, Օլիմպիական չեմպիոն Լեւոն Ջուլֆալակյանը նշել է, որ ապրիլի 24-26-ը կայանալիք մրցաշարին հայ ըմբիշները մարտական են տրամադրված ու պայքարելու են մրցանակային տեղերի համար:
Սոֆիայում ելույթ են ունենալու Նարեկ Խաչատրյանը (59 կգ), Ռաֆայել Ալեքսանյանը (71 կգ), Արսեն Ջուլֆալակյանը, Կարապետ Չալյանը, Վարշամ Բորանյանը (75 կգ), Հրաչ Հովհաննիսյանը (80 կգ),  Արթուր Շահինյանը, Մաքսիմ Մանուկյանը (85 կգ) եւ Արթուր Ալեքսանյանը (98 կգ):
Ջուլֆալակյանն ասել է, որ 59 կգ քաշային Ռոման Ամոյանը մրցաշարը բաց է թողնում քթի վիրահատության, իսկ  66 կգ քաշային Արամ Ջուլֆալակյանը՝ վնասվածքի պատճառով: Վարշամ Բորանյանն էլ քաշ չգցելու համար այս անգամ ուժերը փորձարկելու է մինչեւ 75 կգ քաշային կարգում:
Մարզիչը տեղեկացրել է, որ մայիսի 13-27-ը կայանալիք ծաղկաձորյան հավաքին մասնակցելու են Բելառուսի, Լեհաստանի, Լիտվայի, Շվեյցարիայի եւ Նորվեգիայի 40-ից ավելի ըմբիշներ: Այդ ընթացքում Արմեն Բաբալարյանի գլխավորությամբ Ծաղկաձորում հավաք են անցկացնելու նաեւ Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի անդամները:

Девять армянских борцов примут участие на турнире в Софии
Уже известно, в каком составе армянские борцы греко-римского стиля отправятся в Софию для участия в ежегодном турнире «Дан Колов-Никола Петров».
Главный тренер армянской сборной, олимпийский чемпион Левон Джулфалакян отметил, что армянские борцы настроены решительно для участия в турнире 24-26 апреля и будут бороться за победные места.
В Софии выступят Нарек Хачатрян (59 кг), Рафаэль Алексанян (71 кг), Арсен Джулфалакян, Карапет Чалян, Варшам Боранян (75 кг), Грач Ованнисян (80 кг), Артур Шагинян, Максим Манукян (85 кг) и Артур Алексанян (98 кг).
Левон Джулфалакян сказал, что Роман Амоян в весе 59 кг пропустит турнир из-за операции на носу, а Арам Джулфалакян в весе 66 кг– из-за травмы.
Тренер сообщил, что на цахкадзорских сборах 13-27 мая примут участие более 40 борцов из Беларуси, Польши, Литвы, Швейцарии и Норвегии. В тот же период под руководством Армена Бабаларяна в Цахкадзоре сборы проведет молодежная сборная Армении.