ԱԱ-ից առաջ ծանրամարտի հավաքականի վերջին մարզումը Երեւանում
Այսօր Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց ու կանանց հավաքականները մեկնելու են Աշխաբադ, որտեղ մասնակցելու են Աշխարհի առաջնությանը:
Mediamax Sport-ը ներկա է եղել թիմի վերջին մարզմանը, որի ժամանակ էլ հավաքականի մարզիչ Վիգեն Խաչատրյանն ասել է, որ ծանրորդները, չնայած նոր են վերադարձել երիտասարդական ԵԱ-ից, բայց պատրաստ են նոր մրցաշարին:
ԱԱ-ում կանանց ընտրանին ներկայացնելու են Իզաբելա Յայլյանը (59 կգ), Լիանա Գյուրջյանը (71 կգ), Տաթեւ Հակոբյանը (81 կգ) եւ Արփինե Դալալյանը (+87 կգ):
Տղամարդկանց պայքարում ելույթ կունենան Անդրանիկ Կարապետյանը (81 կգ), Հակոբ Մկրտչյանը (89 կգ), Սիմոն Մարտիրոսյանը (109 կգ) եւ Գոռ Մինասյանը (+109 կգ):

Today Armenia national weightlifting men’s and women’s teams will depart for Ashgabat to participate in the World Championship.
Mediamax Sport attended the training, during which Coach of the team Vigen Khachatryan said that the weightlifters are ready for the competition, though they have just returned from the Youth European Championship.
The women’s team will be represented by Izabella Yaylyan (59 kg), Liana Gyurjyan (71 kg), Tatev Hakobyan (81 kg), Arpine Dalalyan (+87 kg).
The men’s team will be represented by Andranik Karapetyan (81 kg), Hakob Mkrtchyan (89 kg), Simon Martirosyan (109 kg), and Gor Minasyan (+109 kg).