Կանանց ԵԱ-ում Հայաստանը կներկայանա 3 ծանրորդով
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանն ասել է, որ մարտի 27-ին թիմը մեկնելու է Թբիլիսի, որտեղ էլ անցկացնելու է վերջին մարզումները:
«Եվրոպայի առաջնությունը կայանալու է ապրիլի 9-18-ը Վրաստանի մայրաքաղաքում: Շուրջ մեկ շաբաթ մենք կմարզվենք այնտեղ ու կհարմարվենք կլիմային: Առաջնությունում հանդես են գալու երեք աղջիկներ, որոնք այս պահին մյուս մարզուհիներից ավելի լավ մարզավիճակում են գտնվում»,- ասել է Ներսիսյանը:
ԵԱ-ում Հայաստանը ներկայացնելու են Աննա Գովելյանը (53 կգ), Իզաբելա Յայլյանը (58 կգ) եւ Հռիփսիմե Խուրշուդյանը (+75 կգ):

На ЧЕ Армению представят три тяжелоатлетки
В беседе с корреспондентом Mediamax Sport главный тренер сборной Арташес Нерсисян сказал, что 27 марта команда отправится в Тбилиси, где пройдут последние тренировки.
“Первенство Европы будет проходить 9-18 апреля в грузинской столице. Почти неделю мы будем тренироваться там, чтобы адаптироваться к климату. В чемпионате примут участие три девушки, которые на данный момент находятся в лучшей форме, чем другие спортсменки”, - сказал Нерсисян.
На ЧЕ Армению будут представлять Анна Говелян (53 кг), Изабелла Яйлян (58 кг) и Рипсиме Хуршудян (+75 кг).