Արթուր Ալեքսանյանը կարող է լեգենդար մարզիկ դառնալ, համարում է Ռոստոմյանը
ՀԱՕԿ-ի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը կարծում է, որ Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը հնարավորություն ունի լեգենդար մարզիկ դառնալ:
«Ռիոյում նա գերազանց ելույթ ունեցավ: Մաղթում եմ, որ երբեւէ չկորցնի հաղթողի հոգեբանությունն ու կարոտը հաղթանակի նկատմամբ: Նա աշխարհում անպարտելի է»,- ընդգծել է նա:
Ռոստոմյանը գերազանց է համարում նաեւ ծանրամարտի հավաքականի ու Միհրան Հարությունյանի մասնակցությունն Օլիմպիական խաղերում:
Արսեն Ջուլֆալակյանի մոտ, ըստ նրա, պարզապես չստացվեց, սակայն դեռ պատանեկան տարիներից սկսած նա միշտ մեդալներով է վերադարձել:
Ռոստոմյանը, համարում է, որ մարմնամարզությունը մեծ պոտենցիալ ունի մեր երկրում, ընդամենը երկու տարի է հովանավորվում է, ու արդյունքները չուշացան:
«Հարություն Մերդինյանը արտակարգ մասնակցեց որակավորման փուլին, պատրաստ էր եզրափակչին, իդեալական հանդես եկավ, պարզապես վերջին վայրէջքը տապալեց: Նրա առաջին խաղերն էին, կարծում եմ Հարությունը մինչեւ վերջ չհավատաց, դա պրիմիտիվ սխալ էր, ուղղակի չարեց: Շնորհավորում ենք մարմնամարզության ֆեդերացիային, մարզիչներին ու Ալբերտ Ազարյանին կատարած մեծ աշխատանքի համար»,- ընդգծել է Ռոստոմյանը:
ՀԱՕԿ-ի հաջորդ նպատակն այն է, որ 2020-ի խաղերում մարմնամարզության հավաքականն ամբողջ թիմով մասնակցի, այդ պատճառով էլ ավելի շատ են աջակցելու: Մոտ ապագայում էլ մարմնամարզիկները կունենան նոր վեց գործիքներ:
«Հրաձիգ Հրաչիկ Բաբայանը մեծ պոտենցիալ ունի, նրան ժամանակ է պետք , որ փորձ հավաքի ու ավելի վստահ հանդես գա»,-հավելել է նա:

Secretary General of Armenian National Olympic Committee (ANOC) Hrachya Rostomyan thinks that Olympic champion Artur Aleksanyan has the opportunity to become a legendary sportsman.
“He showed a perfect performance in Rio. I wish he will be true to the winner’s psychology and pursuit of victory. In this world he is invincible,” he stressed.
Rostomyan considers performance of weightlifting team and Mihran Harutyunyan at the Olympic Games perfect as well.
According to him, it simply didn’t work out for Arsen Julfalakyan though, but he has always come back with medals since his childhood.
Rostomyan is convinced that gymnastics has a great potential in our country. It has already come up with positive results in two years of sponsorship.
“Harutyun Merdinyan participated in the qualifying round with success and was ready for the final. His performance was perfect, he just failed the last landing. It was his first Olympics, I think Harutyun couldn’t believe it till the end. It was very simple, he just failed to do it. I congratulate Gymnastics Federation, the couches and Albert Azaryan personally for the great job,” highlighted Rostomyan.
The next goal of ANOC is to make participation of the full gymnastics team in 2020 happen. They will surely invest more for this purpose. In the nearest future, the gymnasts will have 6 new pieces of equipment.
“Shooter Hrachik Babayan has a great potential too, he just needs time to gain practice and perform more confidentially.”