Բիչախչյանը հերքել է ադրբեջանական ԶԼՄ-ին. Զինվորներին աջակցելու համար իրեն չեն տուգանել
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ն այսօր հերթական ապատեղեկատվությունն են տարածել, թե իբր «Ժիլինայի» կիսապաշտպան Վահան Բիչախչյանը Սլովակիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կողմից տուգանքի է ենթարկվել:
Նա «Դունայսկի Ստրեդայի» հետ խաղում գոլի հեղինակ էր դարձել ու ցուցադրել շապիկի վրայի գրությունը. «Հատուկ գոլ իմ հայրենիքի համար։ Հպարտ եմ, որ հայ եմ: Ես միշտ քեզ հետ եմ Հայաստան աշխարհ»:
Այդ գրության պատճառով Ադրբեջանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների ասոցիացիան նամակ է ուղարկել Սլովակիայի ֆուտբոլային միությանն ու իր դժգոհությունը հայտնել:
Mediamax Sport-ին Բիչախչյանն ասել է, որ որեւէ տուգանքի ինքը կամ էլ ակումբը չեն ենթարկվել:
«Տեղական թերթերն էլ էին գրել պատժի մասին, սակայն ես պաշտոնապես հերքում եմ այդ տեղեկատվությունը»,- նշել է կիսապաշտպանը:
Նա նաեւ պատմել է, որ «Դունայսկի Ստրեդայի» հետ խաղից առաջ է որոշել, որ գոլ խփելու դեպքում այդպիսի աջակցություն է ցույց տալու հայ զինվորներին:
«Ամեն ինչ շատ արագ ստացվեց, ուզում էի գոնե ամենափոքր ձեւով աջակցել մեր տղաներին: Հիմա բոլորիս աղոթքներն իրենց մասին են: Մեզ համար նրանք անհնարինն են անում ու նրանց մեր կյանքով ենք պարտական»,- ավելացրել է ֆուտբոլիստը:

Бичахчян опроверг информацию азербайджанских СМИ, что был оштрафован за поддержку армянских военных
Сегодня азербайджанские СМИ распространили очередную дезинформацию о том, что полузащитник словацкого клуба «Жилина» Ваан Бичахчян был оштрафован Федерацией футбола Словакии.
Напомним, что Бичахчян забил гол в игре с командой «Дунайска-Стреда» и показал надпись на нижней майке «Особый гол - для моей Родины. Горжусь тем, что я армянин. Я всегда с тобой, моя Армения!»
В связи с этим Федерация футбола Азербайджана направила письмо в Союз футболистов Словакии, в котором выразила свое недовольство.
Сегодня Ваан Бичахчян сообщил Mediamax Sport, что ни он, ни клуб, в котором он выступает, оштрафованы не были.
«Местные газеты также писали об этом штрафе, но я официально отрицаю эту информацию», - сказал полузащитник.
Он рассказал также, что перед началом игры с командой «Дунайска-Стреда» решил, что, если забьет гол, то сделает такой шаг в поддержку армянских солдат.
«Все произошло очень быстро, хотелось хоть как-то поддержать наших ребят. Ведь теперь все наши молитвы только о них. Они делают для нас невозможное, и мы обязаны им жизнью», - добавил он.