Հայաստանի աթլետիկայի թիմը մեկնել է Ստամբուլ, որտեղ նախ մասնակցելու է ուսումնամարզական հավաքի, ապա՝ Բալկանյան երկրների ձմեռային առաջնությանը:
Mediamax Sport-ի թղթակցին աթլետիկայի ֆեդերացիայից հայտնել են, որ մասնակցելու են Մարիետա Մինասյանը, Մարիաննա Բաղյանը, Աննա Աբրահամյանը, Լիլիթ Հարությունյանը, Ռազմիկ Մկրտչյանը, Մանուկ Մանուկյանը, Լեւոն Աղասյանը եւ Արտակ Համբարձումյանը:
Առաջնությունում հանդես են գալու նաեւ այլ աթլետներ, ովքեր նույնպես ցանկացել են ելույթ ունենալ ու մրցավայր են մեկնելու սեփական միջոցներով: Նրանք ներկայացնելու են Արցախը, Գյումրին, Կապանը, Վանաձորը, Երեւանը:

Большая команда атлетов отправилась на чемпионат Балканских стран
Сборная Армении по атлетике отправилась в Стамбул, где сперва примет участие в учебно-тренировочном сборе, затем – в зимнем чемпионате Балканских стран.
Из Федерации атлетики корреспонденту Mediamax Sport сообщили, что в соревнованиях примут участие Мариетта Минасян, Марианна Багян, Анна Абраамян, Лилит Арутюнян, Размик Мкртчян, Манук Манукян, Левон Агасян и Артак Амбарцумян.
В первенстве выступят и другие атлеты, которые также пожелали принять участие и отправятся на соревнования за собственные средства. Они будут представлять Арцах, Гюмри, Ванадзор, Ереван, Капан.