Հայաստանի աթլետիկայի թիմը մեկնել է Ստամբուլ, որտեղ նախ մասնակցելու է ուսումնամարզական հավաքի, ապա՝ Բալկանյան երկրների ձմեռային առաջնությանը:
Mediamax Sport-ի թղթակցին աթլետիկայի ֆեդերացիայից հայտնել են, որ մասնակցելու են Մարիետա Մինասյանը, Մարիաննա Բաղյանը, Աննա Աբրահամյանը, Լիլիթ Հարությունյանը, Ռազմիկ Մկրտչյանը, Մանուկ Մանուկյանը, Լեւոն Աղասյանը եւ Արտակ Համբարձումյանը:
Առաջնությունում հանդես են գալու նաեւ այլ աթլետներ, ովքեր նույնպես ցանկացել են ելույթ ունենալ ու մրցավայր են մեկնելու սեփական միջոցներով: Նրանք ներկայացնելու են Արցախը, Գյումրին, Կապանը, Վանաձորը, Երեւանը:

Armenia’s national athletics team has traveled to Istanbul to attend the training camp and later the Balkan Athletics Indoor Championship.
The Athletics Federation of Armenia has told Mediamax Sport that Armenia the team includes Marietta Minasyan, Marianna Baghyan, Anna Abrahamyan, Lilit Harutyunyan, Razmik Mkrtchyan, Manuk Manukyan, Levon Aghasyan, and Artak Hambardzumyan.
There will be other Armenian athletes in the championship as well, who applied for participation independently. They will travel on their own and represent Artsakh, Gyumri, Kapan, Vanadzor and Yerevan.