ԱՄՆ-ում Ազարյանին նվիրված մրցաշարին կմասնակցի Գագիկ Խաչիկյանը
Լոս Անջելեսում փետրվարի 12-14-ը կայանալիք Ալբերտ Ազարյանին նվիրված մարմնամարզության միջազգային մրցաշարում Հայաստանը ներկայացնելու է Գագիկ Խաչիկյանը:
Mediamax Sport-ին Հայաստանի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գառնիկ Սարոյանն ասել է, որ մարմնարմազիկը հանդես է գալու ընտրանու գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանի գլխավորությամբ: Առաջին անգամն է, որ Հայաստանը մասնակցելու է այդ մրցաշարին:
Խաչիկյանն ԱՄՆ է մեկնելու փետրվարի 2-ին ու մինչեւ մրցաշարը մարզումներ է ունենալու Օլիմպիական չեմպիոն Էդուարդ Ազարյանի մարզադպրոցում:
Մրցաշարն արդեն 4 տարի է անցկացվում է Օլիմպիական չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանի ծննդյան օրն ու մեծ քանակությամբ մասնակիցներ է ունենում: Այս տարի լեգենդար մարմնամարզիկը 91 տարեկան է դառնալու:
Հայաստանի հավաքականի մյուս անդամները Երեւանում պատրաստվում են փետրվարի 25-28-ին մեկնարկող Հայաստանի առաջնությանը: Դրանից հետո թիմն ուսումնամարզական հավաք է ունենալու Թբիլիսում, ապա մարտին 16-ին Դոհայում մասնակցելու է Աշխարհի Գավաթի խաղարկությանը:

Гагик Хачикян примет участие в турнире Азаряна в США
На предстоящем 12-14 февраля в Лос-Анджелесе международном турнире по гимнастике, посвященном Альберту Азаряну, Армению представит Гагик Хачикян.
Главный секретарь Федерации гимнастики Армении Гарник Сароян сообщил Mediamax Sport, что гимнаст выступит под руководством главного тренера сборной Акопа Серобяна. Армения в первый раз примет участие в этом турнире.
Хачикян отправится в США 2 февраля и до старта турнира будет тренироваться в спортивном зале Олимпийского чемпиона Эдуарда Азаряна.
Турнир уже 4 года проводится в день рождения Олимпийского чемпиона Альберта Азаряна и принимает большое число участников. В этом году легендарному гимнасту исполнится 91 год.
Остальные гимнасты сборной Армении готовятся в Ереване к предстоящему 25-28 февраля чемпионату Армении. После чего команда проведет учебно-тренировочный сбор в Тбилиси, а затем 16 марта примет участие в розыгрыше Кубка мира в Дохе.