ԱՄՆ-ում Ազարյանին նվիրված մրցաշարին կմասնակցի Գագիկ Խաչիկյանը
Լոս Անջելեսում փետրվարի 12-14-ը կայանալիք Ալբերտ Ազարյանին նվիրված մարմնամարզության միջազգային մրցաշարում Հայաստանը ներկայացնելու է Գագիկ Խաչիկյանը:
Mediamax Sport-ին Հայաստանի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գառնիկ Սարոյանն ասել է, որ մարմնարմազիկը հանդես է գալու ընտրանու գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանի գլխավորությամբ: Առաջին անգամն է, որ Հայաստանը մասնակցելու է այդ մրցաշարին:
Խաչիկյանն ԱՄՆ է մեկնելու փետրվարի 2-ին ու մինչեւ մրցաշարը մարզումներ է ունենալու Օլիմպիական չեմպիոն Էդուարդ Ազարյանի մարզադպրոցում:
Մրցաշարն արդեն 4 տարի է անցկացվում է Օլիմպիական չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանի ծննդյան օրն ու մեծ քանակությամբ մասնակիցներ է ունենում: Այս տարի լեգենդար մարմնամարզիկը 91 տարեկան է դառնալու:
Հայաստանի հավաքականի մյուս անդամները Երեւանում պատրաստվում են փետրվարի 25-28-ին մեկնարկող Հայաստանի առաջնությանը: Դրանից հետո թիմն ուսումնամարզական հավաք է ունենալու Թբիլիսում, ապա մարտին 16-ին Դոհայում մասնակցելու է Աշխարհի Գավաթի խաղարկությանը:

Gagik Khachatryan to represent Armenia in Albert Azaryan tournament in LA
Armenia will be represented by Gagik Khachikyan in the Albert Azaryan tournament, which will be held on February 12-14 in Los Angeles.
Secretary General of the Gymnastics Federation of Armenia Garnik Saroyan has told Mediamax Sport that Khachikyan will perform under the management of the national team’s head coach Hakob Serobyan. It is the first time that Armenia is represented in this tournament.
The athlete will travel to the U.S. on February 2 and train at the gymnastics school of Olympic champion Eduard Nazaryan before the tournament.
The tournament is held for the fourth successive year on the birthday of Olympic champion, famous Armenian gymnast Albert Azaryan, who turns 91 in 2020. It usually features quite a large number of athletes.
Other members of Armenia’s gymnastics team are getting ready for the national championship, due to be held on February 25-28. After the championship, the team will hold a training camp in Tbilisi and then compete in the World Cup on March 16 in Doha.