Յուրի Վարդանյանը կհուղարկավորվի Կոմիտասի անվան պանթեոնում
Օլիմպիական խաղերի, Աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Յուրի Վարդանյանի մահվան կապակցությամբ Հայաստանի վարչապետի պաշտոնակատարի որոշմամբ ստեղծվել է հանձնաժողով:
Mediamax Sport-ի ունեցած հավաստի տեղեկություններով, Վարդանյանի աճյունն ԱՄՆ-ից  տեղափոխվելու է Հայաստան ու հուղարկավորվելու Կոմիտասի անվան պանթեոնում:
Յուրի Վարդանյանը վախճանվել էր 62 տարեկանում երկարատեւ հիվանդությունից հետո:
Հանձնաժողովի նախագահը առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանն է, հանձնաժողովի կազմում են՝ ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարի պաշտոնակատար Գաբրիել Ղազարյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը, մի շարք այլ պաշտոնատար անձինք եւ Վարդանյանի բարեկամը:

Юрий Варданян будет похоронен в пантеоне им. Комитаса
По решению и.о. премьер-министра Армении создана специальная комиссия по случаю смерти Олимпийского чемпиона, чемпиона мира и Европы Юрия Варданяна
По достоверным данным Mediamax Sport, тело Варданяна будет перевезено из США в Армению и похоронено в пантеоне им. Комитаса.
Юрий Варданян умер в 62 года после продолжительно болезни.
Председателем комиссии является и.о.первого вице-премьера Арарат Мирзоян. В составе комиссии  входят также и.о. министра спорта и по вопросам молодежи Габриель Казарян, и.о. министра иностранных дел Зограб Мнацаканян, ряд других официальных лиц, включая родственника Варданяна.