Յուրի Վարդանյանը կհուղարկավորվի Կոմիտասի անվան պանթեոնում
Օլիմպիական խաղերի, Աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Յուրի Վարդանյանի մահվան կապակցությամբ Հայաստանի վարչապետի պաշտոնակատարի որոշմամբ ստեղծվել է հանձնաժողով:
Mediamax Sport-ի ունեցած հավաստի տեղեկություններով, Վարդանյանի աճյունն ԱՄՆ-ից  տեղափոխվելու է Հայաստան ու հուղարկավորվելու Կոմիտասի անվան պանթեոնում:
Յուրի Վարդանյանը վախճանվել էր 62 տարեկանում երկարատեւ հիվանդությունից հետո:
Հանձնաժողովի նախագահը առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանն է, հանձնաժողովի կազմում են՝ ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարի պաշտոնակատար Գաբրիել Ղազարյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը, մի շարք այլ պաշտոնատար անձինք եւ Վարդանյանի բարեկամը:

Yuri Vardanyan to be buried at Komitas Pantheon in Armenia
Acting Prime Minister of Armenia has formed a commission to make the decisions regarding the farewell to champion of the world, Europe and Olympic Games Yuri Vardanyan.
Mediamax Sport has learned from a reliable source that the body of the legendary weightlifter will be moved to Armenia and buried in the Komitas pantheon.
Vardanyan died aged 62 after battling illness for a long time.
The commission is chaired by acting First Deputy PM Ararat Mirzoyan and includes acting Minister of Sport and Youth Affairs Gabriel Ghazaryan, acting Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan, other government officials and a relative of Yuri Vardanyan.