Փետրվարի 9-25-ը Հարավային Կորեայում կայանալիք ձմեռային Օլիմպիական խաղերում Հայաստանի առաջին ուղեգիրն ապահովել է դահուկորդ Սերգեյ Միքայելյանը:
Հայաստանի դահուկասպորտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանն ասել է, որ թեեւ մասնակիցների անունները հրապարակվելու են հունվարի 20-ին, Միքայելյանն արդեն հավաքել է անհրաժեշտ միավորների քանակը:
«Սերգեյը ծնկի հոդի վնասվաք ուներ, վերականգնողական փուլ է անցնում հիմա, ցանկություն ունի մինչեւ Օլիմպիական խաղերը վարկանշային մրցաշարում հանդես գալ: Սակայն այդ հարցը կքննարկենք բժիշկների ու մարզչի հետ, նոր որոշում կկայացնենք»,- նշել է Սարգսյանը:
Պարալիմպիկ խաղերում էլ իր մասնակցությունն ապահովել է լեռնադահուկորդ Սասուն Հակոբյանը: Պարալիմպիկ խաղերը կայանալու են մարտի 9-18-ը:

Armenian skier Sergey Mikaelyan won the country’s first quota for the Winter Olympics that will take place on February 9-25 in South Korea.
Secretary General of the Armenian Ski Federation Gagik Sargsyan stated that although the names of the competing athletes will be released on January 20, Mikaelyan will definitely feature in the Olympics, as he already gained the necessary number of points.
“Sergey had a knee joint injury and is recovering now. He would like to compete in qualifying tournaments before the Olympics. However, we will discuss this with the doctors and the coach before making a decision,” Sargsyan noted.
Another Armenian athlete, alpine skier Sasun Hakobyan won a quota for the Paralympic Games, which will take place on March 9-18.