Փետրվարի 9-25-ը Հարավային Կորեայում կայանալիք ձմեռային Օլիմպիական խաղերում Հայաստանի առաջին ուղեգիրն ապահովել է դահուկորդ Սերգեյ Միքայելյանը:
Հայաստանի դահուկասպորտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանն ասել է, որ թեեւ մասնակիցների անունները հրապարակվելու են հունվարի 20-ին, Միքայելյանն արդեն հավաքել է անհրաժեշտ միավորների քանակը:
«Սերգեյը ծնկի հոդի վնասվաք ուներ, վերականգնողական փուլ է անցնում հիմա, ցանկություն ունի մինչեւ Օլիմպիական խաղերը վարկանշային մրցաշարում հանդես գալ: Սակայն այդ հարցը կքննարկենք բժիշկների ու մարզչի հետ, նոր որոշում կկայացնենք»,- նշել է Սարգսյանը:
Պարալիմպիկ խաղերում էլ իր մասնակցությունն ապահովել է լեռնադահուկորդ Սասուն Հակոբյանը: Պարալիմպիկ խաղերը կայանալու են մարտի 9-18-ը:

Первую путевку на зимние Олимпийские игры, которые пройдут 9-25 февраля в Южной Корее, обеспечил лыжник Сергей Микаэлян.
Как заявил генеральный секретарь федерации лыжного спорта Армении Гагик Саргсян, несмотря на то, что имена участников будут объявлены 20 января, Микаэлян уже набрал необходимое количество очков.
«У Сергея была травма коленного сустава. Сейчас он проходит реабилитацию и перед Олимпийскими играми хочет также выступить в рейтинговом турнире. Этот вопрос мы обсудим с врачами и тренером Сергея и только после этого примем решение»,- отметил Саргсян.
В паралимпийских играх свое участие также обеспечил лыжник Сасун Акопян. Паралимпийские игры состоятся 9-18 марта.