Հայաստանի ձյուդոյի ընտրանին Չեխիայի Նիմբուրգ քաղաքում մասնակցում է միջազգային ուսումնամարզական հավաքի:
Այն ձյուդոյի Եվրոպական Միության նախագիծն է, որը մեկնարկել է 2010 թվականին եւ նպատակ ունի օգնել եվրոպական լավագույն մարզիկներին նախապատրաստվել Օլիմպիական խաղերին:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Նազարյանն ասել է, որ այն մարզիկները, ովքեր հավաքի ընթացքում իրենց լավ կդրսեւորեն, կմասնակցեն ապրիլի 1-2-ը Դուբրովնիկում (Խորվաթիա) կայանալիք միջազգային մրցաշարին:
«Այդտեղից էլ մեկնելու ենք Սոչի, որտեղ Ռուսաստանի թիմի հետ համատեղ հավաք ենք ունենալու: Դա կլինի վերջին նախապատրաստական փուլը Եվրոպայի առաջնությունից առաջ»,- ասել է մարզիչը:

The Armenia national judo team is taking part in the training camp in Nymburk, Czech Republic.
The camp is an initiative of the European Judo Union, launched in 2010. It is aimed at helping the best European athletes prepare for the Olympic Games.
Head coach of the Armenian team Armen Nazaryan told Mediamax Sport that the athletes who perform well at the camp will take part in the international tournament on April 1-2 in Dubrovnik, Croatia.
“From there we’ll travel to Sochi to hold a training camp with the Russian team. That will be the last preparation phase before the European Championship,” coach said.