Հայաստանի ձյուդոյի ընտրանին Չեխիայի Նիմբուրգ քաղաքում մասնակցում է միջազգային ուսումնամարզական հավաքի:
Այն ձյուդոյի Եվրոպական Միության նախագիծն է, որը մեկնարկել է 2010 թվականին եւ նպատակ ունի օգնել եվրոպական լավագույն մարզիկներին նախապատրաստվել Օլիմպիական խաղերին:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Նազարյանն ասել է, որ այն մարզիկները, ովքեր հավաքի ընթացքում իրենց լավ կդրսեւորեն, կմասնակցեն ապրիլի 1-2-ը Դուբրովնիկում (Խորվաթիա) կայանալիք միջազգային մրցաշարին:
«Այդտեղից էլ մեկնելու ենք Սոչի, որտեղ Ռուսաստանի թիմի հետ համատեղ հավաք ենք ունենալու: Դա կլինի վերջին նախապատրաստական փուլը Եվրոպայի առաջնությունից առաջ»,- ասել է մարզիչը:

Сборная Армении по дзюдо участвует в международном сборе в Чехии
Сборная Армении по дзюдо участвует в международном учебно-тренировочном сборе в чешском городе Нимбург.
Сбор проходит в рамках проекта Европейского союза по дзюдо, стартовавшего в 2010 году. Его цель – помочь лучшим европейским спортсменам подготовиться к Олимпийским играм.
В беседе с корреспондентом Mediamax Sport главный тренер сборной Армен Назарян сказал, что спортсмены, которые хорошо проявят себя в ходе сбора,1-2 апреля примут участие в международном турнире в Дубровнике (Хорватия).
«Оттуда мы отправимся в Сочи, где состоится совместный сбор с российский командой. Это будет последний подготовительный этап перед первенством Европы», - сказал тренер.