Լուսանկարը` Հայկ Բարսեղյանի
Մարզաշխարհի ներկայացուցիչները շարունակում են միանալ ու աջակցել Գյումրիում ապրող անօթեւաններին բնակարանով ապահովելու նպատակով մարտի 19-ին անցկացվելիք բարեգործական աճուրդին:
Այդ կարեւոր ու բարի նախաձեռնության հետ են նաեւ Օլիմպիական չեմպիոն, Հայաստանի հունահռոմեական ոճի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը եւ Օլիմպիադայի արծաթե մեդալակիր ու Աշխարհի չեմպիոն Արսեն Ջուլֆալակյանը:
Mediamax Sport-ին Արսեն Ջուլֆալակյանն ասել է, որ վաղուց է տեսել այդ թեմայով արված լուսանկարները, իսկ երբ իմացել է նախաձեռնության մասին, միանգամից որոշել է միանալ ու իր օգնությունը ցուցաբերել:
Բարեգործական աճուրդի համար ըմբիշը տրամադրել է իր մարզակոշիկները, որոնցով ելույթ է ունեցել Եվրոպայի առաջնությունում ու մեդալ նվաճել, մասնակցել ու հաղթել է բազմաթիվ միջազգային մրցաշարերում, ինչպես նաեւ պատրաստվել է Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերին:
«Ընտրեցի հենց այդ մարզակոշիկները, քանի որ աճուրդում պետք է վաճառվի ինչ- որ արժեքավոր իր։ Իսկ իրական մարզասերի ու սպորտը գնահատողի համար դրանք մեծ արժեք կունենան: Կարծում եմ, որ այդ ամենը գնահատող կգտնվի, ու վճարված գումարը զգալիորեն կօգնի այդ բարի նպատակի իրագործմանը»,- նշել է Ջուլֆալակյանը:
Նա միշտ էլ փորձում է աջակցել նմանատիպ նախաձեռնություններին, քանի որ համոզված է, որ միասնական ուժերով ու ջանքերով ցանկացած խնդիր էլ հնարավոր է լուծել.
«Օգտվելով հնարավորությունից՝ ցանկանում եմ բոլորին ու հատկապես մարզաշխարհին կոչ անել միանալ այս կարեւոր նախաձեռնությանը եւ ուժերի ներածին չափով նպաստել ծրագրի կյանքի կոչմանը։ Պետք է միայն կամք ու ցանկություն»։
Առանց մտածելու նախաձեռնությանը միացել է նաեւ հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը: Երբ ակցիայի կազմակերպիչները զանգել են նրան, անմիջապես որոշել է իր հնարավորության սահմաններում օգտակար լինել:
«Մենք պետք է սատար կանգնենք կարիքավոր ընտանիքներին: Ես մեծ հաճույքով եմ միացել Գյումրիի անօթեւան ընտանիքներին օգնելու գաղափարին, ուրախալի է, երբ կարողանում ես ինչ-որ մի բանով օգնել մարդկանց»,- ասել է Ջուլֆալակյանը:
Նա աճուրդի է հանել այն մարզակոշիկները, որոնցով 1988-ին Սեուլում դարձել է Օլիմպիական չեմպիոն. «Սպորտային տարբեր պարագաներ ունեմ, սակայն կարծեցի, որ այս մարզակոշիկներն ավելի կհետաքրքեն մարդկանց, չէ՞ որ նրանցով եմ հաղթել բոլոր մրցակիցներիս»:
Ավելի վաղ այս նախաձեռնությանն էր միացել Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ, «Փյունիկ» ակումբի գործադիր տնօրեն Վարդան Մինասյանը:

Julfalakyans also support the homeless in Gyumri
Sportsmen continue to join and assist the charity auction on providing housing for the homeless in Gyumri that is to be held on February 28.
Olympic champion and Armenian Greco-Roman wrestling team's head coach Levon Julfalakyan and Olympic silver medalist and world champion Arsen Julfalakyan have also joined this important and good initiative.
Arsen Julfalakyan told Mediamax Sport that he had seen the photos some time ago, but when he learned about the initiative he immediately decided to join and demonstrate his contribution.
The wrestler provided the charity auction with the boots he was wearing when he performed at the European championship and won a medal, participated and won numerous international competitions, as well as prepared for the London Olympics.
"I’ve chosen particularly these shoes because there should be something valuable to be sold at the auction. They will definitely have great value for real spectators. I hope that people will assess these and the money will serve the good purpose,” noted Arsen Julfalakyan.
He always tries to join such initiatives, because he is convinced that any problem can be solved with united efforts.
“ By taking this opportunity, I would like to invoke everyone and especially sportspeople to join this important initiative and contribute to the project implementation as much as possible. You only need the will and desire.”
Greco-Roman wrestling team's head coach Levon Julfalakyan also joined the initiative without hesitation. After the organizers’ call he decided to join this initiative immediately.
“We should support families in need. I have joined the initiative with great pleasure and honour. It’s great to be helpful to people who need it,” noted  Levon Julfalakyan.
He auctions the shoes in which he became the Olympic champion in Seoul in 1988:  “I have different sport accessories, but I thought that more people would be interested in these because they helped me beat all opponents.”
This initiative was joined earlier by the former head coach of Armenian national football team and the executive director of “Pyunik” Vardan Minasyan.