Լուսանկարը` Հայկ Բարսեղյանի
Մարզաշխարհի ներկայացուցիչները շարունակում են միանալ ու աջակցել Գյումրիում ապրող անօթեւաններին բնակարանով ապահովելու նպատակով մարտի 19-ին անցկացվելիք բարեգործական աճուրդին:
Այդ կարեւոր ու բարի նախաձեռնության հետ են նաեւ Օլիմպիական չեմպիոն, Հայաստանի հունահռոմեական ոճի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը եւ Օլիմպիադայի արծաթե մեդալակիր ու Աշխարհի չեմպիոն Արսեն Ջուլֆալակյանը:
Mediamax Sport-ին Արսեն Ջուլֆալակյանն ասել է, որ վաղուց է տեսել այդ թեմայով արված լուսանկարները, իսկ երբ իմացել է նախաձեռնության մասին, միանգամից որոշել է միանալ ու իր օգնությունը ցուցաբերել:
Բարեգործական աճուրդի համար ըմբիշը տրամադրել է իր մարզակոշիկները, որոնցով ելույթ է ունեցել Եվրոպայի առաջնությունում ու մեդալ նվաճել, մասնակցել ու հաղթել է բազմաթիվ միջազգային մրցաշարերում, ինչպես նաեւ պատրաստվել է Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերին:
«Ընտրեցի հենց այդ մարզակոշիկները, քանի որ աճուրդում պետք է վաճառվի ինչ- որ արժեքավոր իր։ Իսկ իրական մարզասերի ու սպորտը գնահատողի համար դրանք մեծ արժեք կունենան: Կարծում եմ, որ այդ ամենը գնահատող կգտնվի, ու վճարված գումարը զգալիորեն կօգնի այդ բարի նպատակի իրագործմանը»,- նշել է Ջուլֆալակյանը:
Նա միշտ էլ փորձում է աջակցել նմանատիպ նախաձեռնություններին, քանի որ համոզված է, որ միասնական ուժերով ու ջանքերով ցանկացած խնդիր էլ հնարավոր է լուծել.
«Օգտվելով հնարավորությունից՝ ցանկանում եմ բոլորին ու հատկապես մարզաշխարհին կոչ անել միանալ այս կարեւոր նախաձեռնությանը եւ ուժերի ներածին չափով նպաստել ծրագրի կյանքի կոչմանը։ Պետք է միայն կամք ու ցանկություն»։
Առանց մտածելու նախաձեռնությանը միացել է նաեւ հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը: Երբ ակցիայի կազմակերպիչները զանգել են նրան, անմիջապես որոշել է իր հնարավորության սահմաններում օգտակար լինել:
«Մենք պետք է սատար կանգնենք կարիքավոր ընտանիքներին: Ես մեծ հաճույքով եմ միացել Գյումրիի անօթեւան ընտանիքներին օգնելու գաղափարին, ուրախալի է, երբ կարողանում ես ինչ-որ մի բանով օգնել մարդկանց»,- ասել է Ջուլֆալակյանը:
Նա աճուրդի է հանել այն մարզակոշիկները, որոնցով 1988-ին Սեուլում դարձել է Օլիմպիական չեմպիոն. «Սպորտային տարբեր պարագաներ ունեմ, սակայն կարծեցի, որ այս մարզակոշիկներն ավելի կհետաքրքեն մարդկանց, չէ՞ որ նրանցով եմ հաղթել բոլոր մրցակիցներիս»:
Ավելի վաղ այս նախաձեռնությանն էր միացել Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ, «Փյունիկ» ակումբի գործադիր տնօրեն Վարդան Մինասյանը:

Джулфалакяны присоединились к ацкии поддержки бездомных в Гюмри
Представители спорта продолжают присоединяться и помогать благотворительному аукциону, нацеленному на обеспечение жильем бездомных в Гюмри, который состоится 28 февраля.
Олимпийский чемпион, главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе Левон Джулфалакян и Олимпийский серебряный медалист и чемпион мира Арсен Джулфалакян также присоединились к этой важной и полезной инициативе.
Арсен Джулфалакян  в беседе с корреспондентом Mediamax Sport сказал, что некоторое время назад он узнал о проекте и немедленно решил присоединиться.
Для  благотворительного аукциона борец передал свою обувь, в которой выступал на чемпионате Европы и завоевал  медаль, участвовал и выиграл многочисленные международные соревнования, а также готовился к лондонским Олимпийским играм.
«Я выбрал именно эту обувь, потому что на аукцион нужно выставлять ценные предметы. Для настоящих фанатов  они определенно будут иметь большую стоимость. Я надеюсь, что люди оценят это, а деньги послужат хорошей цели»,- отметил Арсен Джулфалакян.
Он всегда старается участвовать в подобных проектах, потому что убежден, что общими усилиями можно  решить  любую проблему: «Пользуясь этой возможностью, я хотел бы призвать всех, особенно спортсменов, присоединиться к этой важной инициативе и в меру своих сил способствовать  внедрению проекта. Нужны только воля и желание».
Главный тренер сборной Армении Левон Джулфалакян также без колебания присоединился к инициативе.
«Мы должны поддержать нуждающиеся семьи. Я присоединился к инициативе с большим удовольствием и честью. Похвально быть полезным  для людей, которые  нуждаются в этом»,- сказал Левон Джулфалакян.
Он выставит на аукцион обувь, в которой стал Олимпийским чемпионом в Сеуле в 1988 году: «У меня есть различные спортивные аксессуары, но я думаю, что люди заинтересуются этим, потому что они помогли мне победить всех противников».
Ранее к этой инициативе присоединился бывший главный тренер национальной сборной Армении по футболу и исполнительный директор «Пюник» Вардан Минасян.