Համահայկական խաղերում կայացել են բոլոր եզրափակիչներն ու հայտնի դարձել հաղթողները: Վերջին եզրափակչում երեկ «Դինամո» մարզադահլիճում չեմպիոնի կոչումն են վիճարկել Մոսկվայի ու Սոչիի բասկետբոլի թիմերը:
Սոչիի բասկետբոլիստները կրկին բարձրության վրա են եղել ու հերթական հանդիպումն ավարտել հաղթանակով: Մոսկվայի թիմը, որը համալրված է Հայաստանի մինչեւ 20 տարեկանների ընտրանու խաղացողներով, զիջել է 68:89 հաշվով:
Իսկ 3-րդ տեղի համար խաղում էլ ուժեղ են եղել Գլենդելի բասկետբոլիստները: Նրանք 101:78 հաշվով առավելության են հասել Արթիկի նկատմամբ:
Բասկետբոլի տղամարդկանց մրցաշարին մասնակցել են 39 թիմեր: Հանդիպումներն ընթացել են ԵՊՀ-ի, Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) համալսարանների ու «Դինամո» մարզադահլիճներում:

All finals of Pan-Armenian Games were held and the winners are already known. The basketball teams of Moscow and Sochi played for the champion’s title at Dinamo Sports Complex yesterday.
Sochi basketball players rose to the occasion and won the match. The Moscow team comprised of the players of U20 Armenia team lost to Sochi 68-89.
The Glendale team won the third place winning Artik 101-78.
39 teams participated in men’s basketball tournament. The matches were held at YSU (Yerevan State University), Russian - Armenian (Slavonic) University and Dinamo sports centers.