Մեկ Կադրում. Արսեն Ջուլֆալակյանի Օլիմպիական հուզիչ պարգեւատրումը
Արսեն Ջուլֆալակյանն իր երկարատեւ ու հաջող կարիերայի ընթացքում մեկ անգամ չէ, որ ուրախացրել է հայ մարզասերներին:
Մեդալներ Աշխարհի, Եվրոպայի առաջնություններից ու Օլիմպիական խաղերից: 2012-ին Լոնդոնում նա հասավ մինչեւ եզրափակիչ ու արժանացավ արծաթե մեդալի:
Mediamax Sport«Մեկ կադրում» շարքում ներկայացնում է հունահռոմեական ըմբիշի պարգեւատրման արարողութունը:
Օլիմպիական խաղերում եզրափակիչ հասնելն ու արծաթե մեդալ նվաճելը հավասարազոր է մահվան: Ոսկուց ընդամենը մեկ քայլ է քեզ բաժանում ու թվում է չափազանց մոտ ես այն քոնը դարձնելու համար:
2012-ի օգոստոսի 5-ին Ջուլֆալակյանի կարիերայի ամենակարեւոր եզրափակիչն էր, մրցակիցը՝ ռուս Ռոման Վլասովը: Ցավոք, մեր ըմբիշը չկարողացավ հաղթել ու արծաթե մեդալակիր դարձավ:
Պարգեւատրման արարողությանը նա չափազանց տխուր էր ներկայացել ու չէր կարողանում զսպել արցունքները: Վլասովն անգամ պատվոհարթակին Արսենի ականջին ինչ-որ բան շշնջաց, ինչի մասին հետո պատմել է մեր ըմբիշը:
«Շատ եմ ափսոսում, որ պարտվեցի, բայց էլ ոչինչ փոխել չի լինի: Պատվոհարթակին Վլասովն ականջիս ասաց, որ ես ամենաուժեղն եմ: Օլիմպիական խաղերին շատ-շատ յուրահատուկ էի պատրաստվել ու մեդալ նվաճելու անսահման մեծ ցանկություն ունեի: Չեմ կարող ասել` ինչ կլիներ ինձ հետ, եթե չկարողանայի այն նվաճել»,- անկեղծացել էր նա:

В одном кадре: Трогательное награждение Джулфалакяна на Олимпийских играх
Медали чемпионатов мира, Европы и Олимпийских игр. В 2012 году в Лондоне он дошел до финала и был удостоен серебряной медали.
В рубрике «В одном кадре» Mediamax Sport представляет церемонию награждения борца греко-римского стиля.
В Олимпийских играх выход в финал и завоевание серебряной медали равносильны смерти. От золота разделяет всего один шаг и, кажется, что слишком близок к его присвоению.
5 августа 2012 года был самый важный финал в карьере Джулфалакяна, соперником был Роман Власов. Увы, наш борец не сумел выиграть и стал серебряным призером.
На церемонию награждения он явился очень грустным и не мог сдержать слез. Власов на пьедестале почета даже прошептал что-то на ухо Арсену, о чем потом рассказал наш борец.
«Очень жалею, что проиграл, но ничего нельзя изменить. На пьедестале почета Власов сказал мне на ухо, что я самый сильный. К Олимпийским играм я очень по-особенному подготовился и имел бесконечно большое желание завоевать медаль. Не могу сказать, что бы было со мной, если бы не смог ее завоевать»,- признался он.