Մեկ կադրում. Հովսեփյանը թեւկապը հանձնեց Բերեզովսկուն
Լուսանկարները մեզ օգնում են վերհիշել անցյալի պատմությունները: Այս անգամ «Մեկ կադրում» շարքը պատմելու է ֆուտբոլային իրադարձության մասին:
Լուսանկարն արվել է 2012 թվականին Երեւանում:
2012 թվականի նոյեմբերի 12-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական ստադիոնում կայացավ Հայաստան-Լիտվա ընկերական հանդիպումը (4:2):
Հենց այդ օրը թիմի երկար տարիների ավագ Սարգիս Հովսեփյանը հրաժեշտ տվեց կարիերային: Նա ազգային ընտրանու կազմում անցկացրել է 20 տարի ու խաղադաշտ դուրս եկել 131 անգամ:
«Ես հասկացա, որ հեռանալու ժամանակն է: Շնորհակալ եմ բոլոր այն երկրպագուներին, ովքեր ինձ հետ են եղել»,- ասել էր Հովսեփյանը:
Նա ավագի թեւկապը փոխանցեց դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկուն: Մեր ամենահուսալի խաղացողը թիմի դարպասը պաշտպանեց 93 խաղում, թիմին օգնելու համար արեց հնարավորն ու անհնարինն ու որ ամենակարեւորն է՝ սիրվեց բոլոր երկրպագուների կողմից:
Այսօր ամենաշատ հանդիպումներ անցկացրած մեր ֆուտբոլիստներն այլեւս Հայաստանի հավաքականի կազմում չեն: Իսկ լուսանկարն ու նրանց անցկացրած հանդիպումներից շատերը մարզասերները հիշում են մինչ այսօր:

В одном кадре: Овсепян передает повязку Березовскому
Фотографии помогают нам вспоминать истории прошлого. На этот раз цикл «В одном кадре» расскажет о футбольном событии.
Фотография была сделана в 2012 году в Ереване.
12 ноября 2012 года на Республиканском стадионе им. Вазгена Саргсяна состоялся товарищеский матч Армения-Литва (4:2).
Именно в этот день многолетний капитан команды Саркис Овсепян завершил карьеру. В составе национальной сборной он играл 20 лет и выходил на поле 131 раз.
«Я понял, что пришло время уходить. Я благодарен всем болельщикам, которые были со мной», - сказал Овсепян.
Он передал повязку капитана вратарю Роману Березовскому. Самый надежный наш игрок защищал ворота в 93 играх. Он сделал все возможное, чтобы помочь своей команде. Но самое главное – он пользовался огромной любовью болельщиков.
Сегодня игроки, участвовавшие в наибольшем количестве матчей, уже не входят в сборную Армении. Но эту фотографию и многие из их выступлений фанаты помнят до сих пор.