Վարդան Մինասյանը կարող է գլխավորել ղազախստանյան «Տոբոլ» ակումբը
Ղազախստանյան «Տոբոլ» ակումբը բանակցություններ է վարում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանի հետ:
Ինչպես գրում է sports.kz-ն, Կոստանայ քաղաքը ներկայացնող ակումբը նոր մարզիչ է փնտրում, ու հիմնական թեկնածուն հենց Մինասյանն է:
Մեդիամաքս-ի հավաստի տեղեկություններով, Մինասյանն արդեն այսօր մեկնել է Կոստանայ, որտեղ բանակցություններ կանցկացնի թիմի ղեկավարության հետ:
Նշենք, որ երեկ ակումբն ընդունել է «Տոբոլի» գլխավոր մարզիչ Սերգեյ Մասլենովի հրաժարականի դիմումը, որի օրոք թիմը 6 խաղում մեկ հաղթանակ է տոնել եւ մեկ ոչ ոքի խաղացել, վաստակելով ընդամենը 4 միավոր եւ ընթանալով 10-րդ տեղում:
Կայքը նշում է, որ Մինասյանը դեռեւս դեկտեմբերին կարող էր աշխատել Ղազախստանում, սակայն «Աստանան» վերջին պահին հրաժարվել է Մինասյանի ծառայություններից:

The club representing Kostanay city is seeking a new coach and Minasyan is the main candidate, sports.kz writes.
According to Mediamax’s credible sources, Minasyan already today set off to Kostanay where he will hold negotiations with the team leadership.
It should be noted that the club received the resignation request of Tobol chief coach Sergey Maslenov yesterday. During the time he headed the club, the team had 1 victory and 1 draw out of 6 matches getting only 4 points and taking the 10th position.
The site notes that Minasyan could work in Kazakhstan back in December but Astana refused his service at the very last moment.