Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը կարող է գլխավորել գերմանական, չեխական, ռուսական կամ էլ ուկրաինական ակումբ:
Այս մասին Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում ասել է մարզչի գործակալ, Sport Talent Agency գործակալության տնօրեն Արկադի Վասիլյանը:
«Մենք բանակցություններ ենք վարում նաեւ ասիական, արաբական եւ եվրոպական այլ երկրների ակումբների հետ: Առայժմ ոչինչ հստակ չէ, միայն կարող եմ ասել, որ Մինասյանի նկատմամբ հետաքրքրությունը մեծ է»,- նշել է Վասիլյանը:
Աղբյուրը` http://www.transfermarkt.co.uk:
Գործակալն ընդգծել է, որ իրենք չեն շտապում, մանրամասն քննարկելու են բոլոր առաջարկները, նոր միայն որոշում կայացնելու:
«Վարդան Մինասյանը Եվրոպայում հայտնի մասնագետ է, ու շատերն են հիացած նրա մարզչական կարողություններով: Նա կարող է մարզել ցանկացած բարձրակարգ թիմ», - նշել է գործակալը:
Վասիլյանի խոսքով, Մինասյանի կարեւոր պահանջներն այն են, որ ակումբը հանդես գա բարձրագույն խմբում ու հաճախակի հանդիպումներ անցկացնի:

В услугах Вардана Минасяна заинтересован ряд европейских клубов, сказал его агент
Ереван/Медиамакс/. Экс-наставник сборной Армении по футболу Вардан Минасян может возглавить германский, чешский, российский или украинский клуб.
Об этом в беседе с Медиамакс сказал агент тренера, директор агентства Sport Talent Agency Аркадий Василян.
«Мы ведем переговоры также с футбольными клубами из стран Азии, Арабского мира, Европы. На данный момент ничего не ясно. Могу сказать лишь, что интерес к кандидатуре Минасяна высокий»,- отметил Василян.
Он подчеркнул, что они не спешат с выбором и будут подробно обсуждать каждое из предложений, прежде чем принять окончательное решение.
«Вардан Минасян является известным в Европе специалистом, и многие восхищены его тренерскими способностями. Он может тренировать любую высококлассную команду», - отметил агент.
По словам Василяна, главными предусловиями со стороны Вардана Минасяна являются присутствие клуба в высшей лиге и частые игры.