Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի հավաքականի եւ Կուբանի "Կրասնոդար”-ի 25-ամյա հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի ձեռքբերմամբ հետաքրքրված են մոսկովյան ԲԿՄԱ-ն եւ "Դինամո”-ն:
Այդ մասին այսօր հայտնել է ռուսաստանյան “Տվոյ Դեն” պարբերականը: Թերթի տեղեկությունների համաձայն, երկու ակումբներն էլ հարձակվողի ակտիվ փնտրտուքների մեջ են: Այդ կապակցությամբ մոսկովյան թիմերի ներկայացուցիչները քննարկել են “Կրասնոդար”-ի ղեկավարության հետ Մովսիսյանի ձեռքբերման հավանականությունը:
Պարբերականն իր աղբյուրները վկայակոչելով՝ հայտնում է, որ ԲԿՄԱ-ն վաղուց է հետեւում Մովսիսյանի խաղին, իսկ հաշվի առնելով հարձակման գոտում թիմի լուրջ խնդիրները՝ հայ ֆուտբոլիստի գնումը ճիշտ ժամանակին կլինի: “Դինամո”-ն նույնպես չափազանց հետաքրքրված է Մովսիսյանի ձեռքբերմամբ, թիմի նոր մարզիչ Դան Պետրեսկուն ժամանակին ցանկանում էր գնել Յուրային “Կուբան”-ի համար, իսկ այժմ ռումինացի մարզիչը ուզում է տեսնել ֆուտբոլիստին “Դինամո”-ի կազմում:
Միեւնույն ժամանակ, “Կրասնոդար” ակումբում դեռեւս չեն հաստատում մայրաքաղաքի թիմերի կողմից հայ հարձակվողի հանդեպ հետաքրքրվածությունը: Այդպես, “Կրասնոդար”-ի մամուլի խոսնակ Դենիս Դանիլչենկոն հայտնել է, որ “Յուրան արդյունավետ ֆուտբոլ է ցուցադրում, եւ հավանական է, որ նրա հանդեպ հետքրքրվածություն կա շատ ակումբների կողմից, սակայն Մովսիսյանի վերաբերյալ պաշտոնական առաջարկներ ակումբին դեռեւս չեն ուղղվել”:
Հայաստանի հավաքականի հարձակվողը հասցրել է 6 մեկնարկային հանդիպումներում 6 գոլ խփել: Հիշեցնենք, որ Մովսիսյանը տեղափոխվել է “Կրասնոդար” 2011թ. սկզբին գրեթե 2 մլն եվրո գումարով: Սլավոլյուբ Մուսլինի թիմում հարձակվողն անցյալ մրցաշրջանում 37 խաղ է անցկացրել եւ 14 գոլ խփել:

Юра Мовсисян входит в сферу интересов ЦСКА и «Динамо»?
Ереван/Медиамакс/. 25-летний форвард сборной Армении и кубаньского «Краснодара» Юра Мовсисян входит в сферу интересов московских ЦСКА и «Динамо».
Об этом сообщило сегодня российское издание “Твой День”. Согласно информации газеты, оба клуба находятся в активном поиске забивного нападающего. В этой связи представители московских команд обсуждали с руководством «Краснодара» возможность приобретения Мовсисяна.
Со ссылкой на свои источники издание сообщает, что ЦСКА давно следит за выступлениями Мовсисяна, а учитывая большие проблемы команды в линии атаки, приобретение армянского футболиста будет очень кстати. «Динамо» также крайне заинтересовано в покупке Мосвисяна, новый тренер команды Дан Петреску в свое время хотел приобрести Юру для «Кубани», теперь же румынский специалист надеется увидеть футболиста в составе «Динамо».
При этом в краснодарском клубе пока воздерживаются подтверждать интерес со стороны столичных команд к армянскому бомбардиру. Так, пресс-атташе «Краснодара» Денис Данильченко заявил, что “Юра показывает результативный футбол, и, возможно, существует интерес к его кандидатуре со стороны многих клубов, однако пока официальных предложений по Мовсисяну в клуб не поступало”.
Форвард сборной Армении успел в 6 стартовых встречах забить 6 голов. Напомним, что Мовсисян перешел в «Краснодар» в начале 2011 года за сумму около 2 млн. евро. За команду Славолюба Муслина в прошлом сезоне нападающий провел 37 матчей и забил 14 голов.