«Արարատ-Արմենիան» լավ է տրամադրված ԵԼ-ի այսօրվա խաղին
Այսօր Թբիլիսիում կկայանա Եվրոպայի լիգայի որակավորման 3-րդ փուլի «Սաբուրթալո»-«Արարատ-Արմենիա» պատասխան հանդիպումը: Մեկ շաբաթ առաջ վրացական թիմը Երեւանում 2:1 հաշվով հաղթանակ էր տարել:
«Արարատ-Արմենիայի» գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը խոստովանել է, որ իրենք արդեն մոռացել են պարտությունը եւ լավ տրամադրված են այսօրվա դիմակայությանը:
«Իհարկե, դժվար էր, բայց մոռացանք: Դրան օգնեց նաեւ այն հանգամանքը, որ Հայաստանի առաջնությունում մեկնարկեցինք հաղթանակով: Հիմա տղաների մոտ դրական տրամադրություն է, հույս ունեմ, որ խաղի ողջ ընթացքում կպահենք բարձր տեմպը»,-նշել է Մինասյանը։
Մարզիչը կարծում է, որ իր թիմը պարտավոր է երկու խաղակեսում էլ բարձր կարգ ցուցադրել: Կփորձեն հավասարակշռված ֆուտբոլ խաղալ, հետեւել խաղի սցենարին եւ կատարել համապատասխան փոփոխություններ:

Сегодня в Тбилиси состоится ответный матч «Сабуртало» - «Арарат-Армения» 3-го квалификационного этапа Лиги Европы. Неделю назад грузинский клуб одержал победу в Ереване со счетом 2:1.
Главный тренер «Арарат-Армения» Вардан Минасян признался, что они уже забыли поражение и позитивно настроены к сегодняшней встрече.
«Конечно, это было сложно, но мы забыли. Этому помогло также то обстоятельство, что в чемпионате Армении мы стартовали с победы. Сейчас парни настроены позитивно, надеюсь, что мы сохраним высокий темп в течение всей игры», - отметил Минасян.
Тренер считает, что его команда обязана показать высококлассную игру в обоих таймах. Футболисты попытаются сыграть в уравновешенный футбол, будут следить за сценарием игры и осуществлять соответствующие передачи.