CONIFA. Եվրոպական ֆուտբոլի գավաթն Արցախում հրաշալի կանցնի
Չճանաչված պետությունների ֆուտբոլի կոնֆեդերացիայի (CONIFA) անդամներն այցելել են Ստեփանակերտ եւ ունեցել մի շարք հանդիպումներ:
Կառույցի պաշտոնական կայքը պաշտոնապես հաստատել է, որ 2019 թվականին կայանալիք Եվրոպական ֆուտբոլի գավաթը հյուրընկալելու է Արցախը: Հանդիպումները կայանալու են հունիսին Ստեփանակերտում, իսկ օրերը դեռ չեն որոշվել:
«Այս տարի Լոնդոնում կայացած հրաշալի առաջնությունը շատ է ոգեւերել բոլորիս: Հաջորդ կանգառը Ստեփանակերտն է: Մեր պատվիրակությունը եղել է այնտեղ, արժանացել հրաշալի հյուրընկալության: Համոզված ենք, որ մասնակցի բոլոր երկրների ֆուտբոլիստները, երկրպագուներն ու լրագրողներն այնտեղ լավ ժամանակ են անցկացնելու»,-ասել է CONIFA-ի նախագահ Պեր-Անդրես Բլինդը:
Արցախը CONIFA-ի անդամ դարձել է 2013 թվականին, որից հետո մասնակցել է վերջինիս կողմից կազմակերպված մի շարք մրցաշարերի:

CONIFA: Кубок европейского футбола в Арцахе пройдет замечательно
Члены Конфедерации независимых футбольных ассоциаций (CONIFA) посетили Степанакерт и провели ряд встреч.
Официальный сайт конфедерации заявил, что предстоящий в 2019 году Кубок европейского футбола пройдет в Арцахе. Матчи пройдут в июне в Степанакерте, даты пока не известны.
«В этом году прошедший на высоком уровне в Лондоне чемпионат очень воодушевил нас всех. Следующей станцией будет Степанакерт. Мы уверены, что футболисты, болельщики и журналисты всех стран-участниц хорошо проведут здесь время»,- заявил председатель CONIFA Пер-Андерс Блинд.
Арцах стал членом CONIFA в 2013 году, после чего принял участие в ряде турниров, организованных конфедерацией.