Երեւանյան աստղերի խաղին կմասնակցի նաեւ Ռոման Բերեզովսկին
Լուիշ Ֆիգուից հետո հայտնի է դարձել, որ Երեւանում հանդես է գալու նաեւ Հայաստանի հավաքականի նախկին դարպասապահ ու այժմյան ընտրանու դարպասապահների մարզիչ Ռոման Բերեզովսկին:
«Շատ ուրախ եմ ու երջանիկ, որ ինձ հրավիրել են մասնակցելու աստղերի խաղին: Անհամբեր սպասում եմ ձեզ հետ հանդիպմանը»,- վիդեոուղերձում ասել է Բերեզովսկին:
Ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության հանգստյան օրը Երեւանում կայանալու է Եվրոպայի ու Լատինական Ամերիկայի հավաքականների հանդիպումը:
Հուլիսի 6-8-ը Երեւանում ֆան-գոտի կլինի: Խաղից մեկ օր առաջ Ազատության հրապարակում տեղի կունենա մրցաշար ֆուտբոլի լեգենդների եւ Հայաստանի լավագույն խաղացողների միջեւ:
Երեւանում կլինեն նաեւ Ռիվալդոն, Կաֆուն, Դիդան, Սամորանոն, Կորդոբան, Սերժինյոն, Բատիստուտան, Կրեսպոն, Մալդինին, Ջորկաեֆը, Ստոիչկովը, Գիգսը, Կալաձեն եւ այլ ֆուտբոլիստներ:

В матче звезд в Ереване сыграет также Роман Березовский
После Луиша Фигу стало известно, что в Ереване выступит также бывший вратарь сборной Армении и нынешний тренер вратарей Роман Березовский.
«Очень рад и счастлив, что меня пригласили принять участие в матче звезд. С нетерпением жду встречи с вами»,- сказал Березовский в видеообращении.
В день выходных чемпионата мира по футболу в Ереване состоится матч сборных Европы и Латинской Америки.
6-8 июля в Ереване будет фан-зона. За день до матча на Площади свободы пройдет турнир между легендами футбола и лучшими игроками Армении.
В Ереван прибудут также Ривалду, Кафу, Дида, Саморано, Кордоба, Сержиньо, Батистута, Креспо, Мальдини, Джоркаефф, Стоичков, Гигс, Каладзе и другие футболисты.