ՄՅՈւ-ն Եվրոպայի Լիգայի եզրափակչում է ու կխաղա «Այաքսի» հետ
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» դուրս է եկել Եվրոպայի Լիգայի եզրափակիչ: Կիսաեզրափակչի 2-րդ խաղում անգլիական ակումբը 1:1 հաշվով է ավարտել հանդիպումը «Սելտայի» հետ:
Խաղի հաշիվը 17-րդ րոպեին բացել է Մարուան Ֆելաինին, հյուրերին հաջողվել է պատասխան գնդակը խփել խաղավարտին: Չնայած ոչ-ոքի արդյունքին՝ ՄՅՈւ-ն առաջին խաղում տարած նվաագույն հաշվով հաղթանակի շնորհիվ շարունակում է ելույթը Եվրոպայի Լիգայում:
«Մեր մրցակիցն իսկական հերոս էր, փոքր քաղաքի թիմը զարմանաի ճանապարհ է անցել: Նրանք հիանալի էին գործում ու մեզ համար մեծ դժվարութուններ ստեղծեցին 2-րդ խաղակեսում: Իմ սաները ֆենոմենալ խաղ ցույց չտվեցին, բայց պայքարեցին, ու ես գոհ եմ, որ 14 հանդիպում անց եզրափակչում ենք»,- ասել է ՄՅՈւ-ի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն:
Անգլիական ակումբը մայիսի 24-ին Ստոքհոլմում կայանալիք եզրափակչում մրցելու է «Այաքսի» հետ:
Մոուրինյոն համարում է, որ եզրափակչում իսկական հրեշ-թիմեր են հանդիպելու, բայց իրենք ամեն ինչ անելու են հաղթելու ու Չեմպիոնների Լիգայում հանդես գալու համար:
«Եթե Եվրոպայի Լիգայում հաղթենք, առավել քան երջանիկ կլինեմ: Այն Եվրոպայում կարեւորությամբ 2-րդ գավաթն է: Մենք կկարողանանք Եվրոպայի Սուպերգավաթում խաղալ, այնպես որ Ստոքհոլմում մեզ շատ կարեւոր հանդիպում է սպասվում»:

«Манчестер Юнайтед» вышел в финал Лиги Европы. Второй матч полуфинала между английским клубом и «Сельтой» завершился со счетом 1:1.
Счет игры на 17-й минуте открыл Маруан Феллайни, но гости сумели забить ответный матч в завершении встречи. Несмотря на ничейный счет МЮ благодаря победе с минимальным счетом в предыдущем матче вышел в финал.
«Наш соперник играла героически, команда небольшого городка прошла удивительный путь. Они действовали замечательно и создали нам немало трудностей во втором тайме. Мои подопечные не продемонстрировали феноменальной игры, но они боролись, и я доволен тем, что после 14-и матчей мы вышли в финал», - сказал главный тренер МЮ Жозе Моуриньо.
А в финале английский клуб 24 мая в Стокгольме встретится с «Аяксом».
Моуриньо считает, что в финале встретятся две команды-титана, но МЮ сделает все для победы в Лиге Европы.
«Если мы победим в Лиге Европы, я буду более чем счастлив. Это второй по важности кубок Европы. Мы сумеем попасть в Суперкубок Европы, так что в Стокгольме нас ждет очень важный матч».